Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjne zwyczaje Polaków. Ile wydajemy na wakacje i gdzie najchętniej jedziemy

Gabi Kowalska
Serwis Prezentmarzeń sprawdził jak wyglądają preferencje urlopowe Polaków.
Serwis Prezentmarzeń sprawdził jak wyglądają preferencje urlopowe Polaków. Karolina Misztal
Najbardziej wyczekiwany czas w roku - wakacje. A jak wyglądają wakacyjne zwyczaje Polaków - do czego przywiązujemy największą uwagę? Z jakich atrakcji korzystamy i czy organizujemy na własną rękę czy też korzystamy z biur turystycznych? Serwis Prezentmarzeń sprawdził jak wyglądają preferencje urlopowe Polaków. Szczegóły i wyniki badania w artykule poniżej.

Badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń w formie ankiety online na próbie 1083 respondentów w lipcu 2018.

Gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje? 28 proc. zaznaczyło, że urlop spędzi wyłącznie w kraju, 35 proc. jak w kraju tak i za granicą, a 15proc. - tylko za granicą. Ci, którzy się decydują na wakacje w Polsce, najczęściej wybierają morze. Ponad połowa osób organizuje wyjazd na własną rękę, tylko 22 proc wybiera oferty biur turystycznych.

Prawie połowa osób na wakacje przeznaczają do 3 tys. złotych. Tylko 8 proc. przeznacza ponad 4 tysiące.
Najwięcej podczas urlopu Polacy wydają na.. rozrywki. I to do nich przywiązują największą uwagę podczas wybierania miejsca odpoczynku. Przodują atrakcje wodne - kajaki, przejażdżki motorówkami, skuterami wodnymi, windsurfing, żaglówki. Na drugim miejscu znalazły się parki rozrywki i parki linowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się również przejażdżki quadami czy gokartami, jak też aktywności w powietrzu, czyli loty paralotnią, skoki na bungee i skoki ze spadochronem.

Ponad połowa zapytanych Polaków, 54 proc., finansuje swój wyjazd na urlop z oszczędności, 35 proc. z bieżących zarobków, a 11 proc. - pożycza.

Na wakacje najchętniej wybieramy się z rodziną albo partnerem, rzadko kiedy samotnie. Oprócz rozrywek głównie zwiedzamy, ale znajdzie się również czas na leniuchowanie i pasywne odpoczywanie. Aż 66 proc. całkowicie odcina się od pracy i zapomina o niej. Niestety, urlopy nie trwają długo. W większości jest to do 7 dni, a tylko 7 proc procent może sobie pozwolić na ponad 14 dni.


od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto