2 lipca rozpoczęły się wakacyjne zajęcia Domu Aniołów Stróżów - "Anielskie Lato" 2018. Skierowane są one dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Akcja będzie w Katowicach Załężu, Chorzowie Batorym, Chorzowie Centrum, a także Sosnowcu Juliuszu. Dokładny program zajęć jest widoczny w naszej galerii.

Wakacyjne zajęcia Domu Aniołów Stróżów - "Anielskie Lato" 2018


Dzisiaj 2 lipca rozpoczęła się akcja Domu Aniołów Stróżów "Anielskie lato". Akcja ta skierowana jest do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto. Zajęcia w ramach "Anielskiego Lata" w Katowicach Załężu, Chorzowie Batorym, Chorzowie Centrum, a także Sosnowcu Juliuszu potrwają do 31 sierpnia.

Miejsce zbiórki przed każdymi zajęciami w:


Chorzowie Batorym - pod MDK Batory przy ul. Stefana Batorego 6
Chorzowie Centrum - pod MDK Batory przy ul. Stefana Batorego 6
Sosnowcu - pod Klubem Aktywności przy ul. Czołgistów 5 (Sosnowiec-Juliusz)
Katowice - poniedziałki w bibliotece (MBP filia nr 3 ul. Gliwicka 93), wtorki, środy, czwartki i piątki - zbiórka przy siedzibie stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów przy ul. Gliwickiej 148.

Tegoroczna akcja, organizowana pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące zajęć dla dzieci i młodzieży różnych dziedzin. W wakacje dzieci i młodzież na pewno nie będą się nudzić. Przez kolejne wakacyjne tygodnie chętni poznają takie kraje jak: Japonia, Włochy, Meksyk, Polska, Francja, Czechy oraz Rosja. W pierwszym tygodniu będą np. zajęcia origami, judo czy kulinarne wyzwania.

- W tym roku Anielskie Lato będzie nawiązywało do tematyki podróży po całym świecie, będziemy „odwiedzać” różne kontynenty oraz kraje, poznawać ich zwyczaje, tradycje, jeść pyszne potrawy oraz aktywnie spędzać czas. Dzięki wsparciu firmy BPSC zorganizujemy także wyjazdy w ciekawe miejsca. Ponadto w planach mamy organizację pikników dla lokalnej społeczności - mówi Helena Ząbczyńska, koordynatorka ds. wolontariatu Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

W związku z rozpoczęciem akcji „Anielskie Lato” stowarzyszenie cały czas szuka wolontariuszy, którzy pomogą w uatrakcyjnieniu czasu dla dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic.

- Poszukujemy wolontariuszy od 13 roku życia. To świetna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Stowarzyszenie umożliwia także studentom i studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk podczas naszej akcji - mówi Helena Ząbczyńska.

Akcję "Anielsko lato" oprócz BPSC wspierają samorządy Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Zajęcia odbywają się w wybranych godzinach i są otwarte. Na wycieczki i wyjścia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wszystkie szczegóły można uzyskać na stronie anioly24.pl, na facebookowym profilu stowarzyszenia www.facebook.com/DomAniolowStrozow/.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!