Święto Kwitnących Głogów Święto Kwitnących Głogów

Święto Kwitnących Głogów

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę (19 maja) odbędzie się 24. edycja Święta Kwitnących Głogów, czyli święta katowickiej Ligoty. W programie parada mażoretek ulicami dzielnicy oraz liczne koncerty w Parku Zadole, natomiast na finał pokaz sztucznych ogni.

Święto Kwitnących Głogów to rodzinny festyn z tradycjami, bo organizowany w dzielnicy już od 1995 roku. Impreza stała się nieoficjalnym świętem dzielnicy. Jej nietypowa nazwa związana jest z przepięknie kwitnącymi w czasie, gdy się odbywa, głogami - krzewami, wysadzonymi wzdłuż ulic Mazowieckiej i Pomorskiej na katowickiej Ligocie, których zresztą przy okazji świętowania zawsze przybywa (sadzone są w różnych miejscach).

24. edycja Święta Kwitnących Głogów odbędzie się 19 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13. występem mażoretek Big Bang z Gostynia i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na osiedlu Franciszkańskim. Piętnaście minut później rozpocznie się parada ulicami Ligoty. Wezmą w niej udział mażoretki z grupy Akcent z MDK Ligota oraz te z grupy Big Band, ale też Orkiestra KWP oraz Orkiestra Dęta PGG. Parada przejdzie dwiema trasami. Na finał o godz. 13.45 planowany jest pokaz mażoretek na skrzyżowaniu ulic Słupskiej i Koszalińskiej.

Natomiast o godz. 15. impreza przeniesie się do Amfiteatru w Parku Zadole. Tu zaplanowano liczne występy i koncerty, ale też zabawy sportowe, konkursy i gry, również tu pojawią się food trucki. Gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Ziółko. Na koniec zabawy obędzie się pokaz sztucznych ogni.


Święto Kwitnących Głogów 2018. Program.13.00-13.15 Osiedle Franciszkańskie występ mażoretek Big Bang z Gostynia i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

13.15-14.45 parada ulicami Ligoty mażoretek Akcent z MDK „Ligota” i Mażoretek Big Bang z Gostynia, Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Orkiestry Dętej PGG.
Trasa 1 Franciszkańska z MDK „Ligota”, Grunwaldzka, Panewnicka, Świdnicka do Placu Miast Partnerskich, Słupska, Piotrowicka, Armii Krajowej, Wczasową do Amfiteatru Park Zadole.
Trasa 2 Bronisławy, Poleska, Pomorska, Mazowiecka, Słupska do Placu Miast Partnerskich

13.45 pokaz mażoretek na skrzyżowaniu ulic Słupskiej i Koszalińskiej

Amfiteatr w Parku Zadole
15.00- 15.15 Rozpoczęcie
15.15-15.45 Występ Finalistów XXII Miejskiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Wesoły Mikrofon”
15.45-16.15 Występ Finalistów I Festiwalu Pieśni Tradycyjnej "Jedyn, dwa, trzi, sztyry, czyli solo, w duecie, w trio i kwartecie"
16.15-18.15 Program artystyczny MDK „Ligota”
18.15-18.30 Występ Jagody Rataj
18.30-19.30 Gang Marcela
20.00 Gwiazda wieczoru Mateusz Ziółko
21.30 - Pokaz sztucznych ogni

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!