Unia Kosztowy wysoko pokonała na własnym boisku Ogrodnika Cielmice

Marcin Szczepański
Unia Kosztowy po słabszych spotkaniach znowu odnosi kolejne zwycięstwa
Unia Kosztowy po słabszych spotkaniach znowu odnosi kolejne zwycięstwa Fot. Arkadiusz Ławrywianiec.
Po dwóch słabszych spotkaniach Unia Kosztowy wróciła do zwycięstw. W so-botę na własnym boisku wygrała drugi mecz z rzędu, tym razem pokonując Ogrodnika Cielmice 4:1. W efekcie po siedmiu kolejkach piłkarze z Kosztów zajmują czwarte miejsce w tabeli i myślą o kolejnych zwycięstwach.

- Na pewno bardzo chcielibyśmy ciągle utrzymywać się w czołówce. Trzeba jednak pamiętać, że grupa jest bardzo wyrówna i na każde zwycięstwo trzeba zapracować - mówi Stanisław Gawenda, trener Unii.

Zacięty mecz o trzy punkty jego podopieczni stoczyli także z Ogrodnikiem. Mimo iż zespół rywala zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, stawiał zacięty opór. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 9. minucie Robert Musiał strzałem głową z linii końcowej przelobował bramkarza gości. Później gra się wyrównała i piłkarze z Tychów nie pozwolili na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką, próbując natomiast pokonać Sidłę strzałami z dystansu.

- Gra w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia. Szybkie prowadzenie uśpiło zespół. Dostosowaliśmy się poziomem do przeciwnika, który momentami uzyskiwał nawet przewagę - tłumaczy Gawenda. - Na szczęście w przerwie udało się wyjaśnić kilka rzeczy z zawodnikami i udzielić kilku wskazówek, co poskutkowało w drugiej połowie - dodaje.

W efekcie rozmów w szatni Unia znowu przejęła inicjatywę. Na bramki nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie, po akcji Artura Wendreńskiego, Adriana Kowalskiego i Tomasza Wilka, ten ostatni umieścił piłkę w bramce. W 76. minucie było już 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Musiał, który rozegrał przeciw Ogrodnikowi bardzo dobre spotkanie. Swoją dobrą dyspozycję udowodnił asystą przy czwartej bramce dla Kosztów, którą w 78. minucie zdobył Tomasz Wilk.

Gości stać było tylko na honorową bramkę. Wykorzystując rozluźnienie w szeregach Unii piłkarze Ogrodnika zdobyli w końcówce spotkania gola po rzucie rożnym.

- W drugiej połowie zespół zaczął grać tak, jak oczekuję. Więcej, walczył, biegał. Na szczęście to zaowocowało bramkami. Zwycięstwo cieszy i buduje wiarę, że praca jaką wykonujemy, ma sens - stwierdził Gawenda. Po dwóch kolejnych zwycięstwach Unia awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Stawka w I grupie ligi okręgowej podokręgu katowickiego jest jednak bardzo wyrównana, a różnice po siedmiu kolejkach niewielkie.

By utrzymać pozycję w czołówce Unia będzie musiała walczyć o punkty w każdym spotkaniu. Kolejne już jutro, na wyjeździe z LKS Bełk.

Liga okręgowa, grupa I

WYNIKI 16. KOLEJKI

Unia Kosztowy - Ogrodnik Cielmice 4:1, MKS Lędziny - Nadwiślan GóraDrwęca 2:1, Śląsk Świętochłowice - Iskra Pszczyna 2:2, LKS Łąka - Unia Bieruń Stary 3:1, Piast Leszczyny - Sokół Wola 1:2, Leśnik Kobiór - Krupiński Suszec 2:2, Stal Chełm Śląski - LKS Bełk 1:4, Wawel Wirek - Czarni Piasek (przełożony)

1. Nadwiślan Góra 7 18 22-7

2. Krupiński Suszec 7 17 21-6

3. Iskra Pszczyna 7 13 18-12

4. Unia Kosztowy 7 13 10-8

5. Leśnik Kobiór 7 12 19-11

6. MKS Lędziny 7 12 13-6

7. LKS Bełk 7 11 12-10

8. LKS Łąka 7 10 12-8