Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ukraina 2014. Premier Donald Tusk zwrócił się do Polaków z apelem, aby o w piątek o godzinie 20.00 w polskich oknach zapalić świeczki. Będzie to symboliczny gest, który uczci pamięć ofiar i wyrazi solidarność z Ukrainą.

Solidarni z Ukrainą. Zapal świecę w oknie!

Donald Tusk przywołał moment kiedy 31 stycznia 1982 roku, na taki gest zdobyli się przywódcy całego wolnego świata i miliony ludzi także w Polsce. - Pamiętam dokładnie jakie to było mocne wsparcie dla tych, którzy byli wówczas bici, uwięzieni czy represjonowani. Wydaje się, że to może mieć symboliczne znaczenie dla tych, którzy dzisiaj czują się osamotnieni - powiedział premier.


Z regionu

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obywatel (gość)

W Tychach też zorganizowano koncert solidarności z Ukrainą - ciekawy filmik jest tu:
https://www.youtube.com/watch?list=UUKgBM6v0WS4gdQ_TBWEZpNg&v=7YPdwa_LYS0

Polka (gość)

Moją Babcię zabili Polacy tylko temu że dziadek poszedł do lasu ,i stwierdzili że pewnie do UPOWCOW !! Uderzono ją kolbą ,gdy dziadek przyszedł bacia już nie żyła .Wszędzie jest pełno zwyrodnionych ludzi zdemoralizowanych do szpiku kości czy to Polak Ukrainiec Niemiec Wegner itd........

normalny czlowiek (gość)

Czy byłaby to UKRAINA czy jakikolwiek inny naród zawsze będę wspierać LUDZI UPA mordowali mi ich też Chcecie wybielać polską historię ?? Nie jesteśmy tacy biali bo mamy takich ludzi jak wy Wstyd mi za was bo jestem POLKĄ a przede wszystkim człowiekiem To że UPA mordowali nas ma znaczyć że muszę chcieć śmierci i dramatu UKRAINY ? Śmierci ludzi ? Zapaliłam świeczkę Będę wspierać z innymi POLAKAMI UKRAINĘ Nienawiść budzi nienawiść Ogarnijcie się ślepcy Nie chcecie wiedzieć i widzieć tego co robią z nami oligarchy Dzięki takim jak wy ten świat musi się stoczyć Wspieracie masonów Bo tylko im zależy na podsycaniu nienawiści między narodami Tumanów łatwo się kontroluje i ślepców Szare myszki które żyją w strachu i palcem nie kiwną widząc śmierć i przemoc Czy was bawiło oglądanie przemocy ?

Normalny czlowiek (gość)

Jak możecie być tak nieczuli Tam giną ludzie Nam też pomogli w 81 r Skleroza dopadła ? Tu nie chodzi o politykę tylko o prawo do życia Nawet w necie są takie padalce co prowokują Ruskie psy i przydupasy PUTINA Serca nie macie bo tylko wam o kasę chodzi KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA I WOLNOŚCI Korupcja złodziejstwo i mordowanie To was bawi ? Jak można nie współczuć tym ludziom ?? Kim trzeba być by pisać takie bzdety ? Ci którzy piszą negatywnie o UKRAINIE mogę tylko współczuć Solidaryzuję się z UKRAIŃCAMI z narodem i ludzmi tam żyjącymi WOLNA UKRAINA

obserwator (gość)

Swoją drogą, moja prababcia została bestialsko zamordowana na kresach, dziadek ledwo uszedł z życiem. I jak się kończy? Powinienem przeprosić Ukraińców, że tam im przyszło mieszkać i to ich wina? Nie zapominajcie, że duuuża część społeczeństwa ukraińskiego ma właśnie poglądy UPA i wcale się tego nie wstydzą.

obietywny (gość)

Już widzę reakcję Polaków na ewentualne wciskanie się w nasze sprawy np. przez Niemców. Która to już rewolucja i przewrót na Ukrainie w ciągu ostatnich 15 lat? Najpierw pomarańczowa, potem niebieska a teraz tęczowa? Co ciekawe, Polski rząd oferuje: tysiące miejsc w szpitalach, mieszkania, psychologów i inne cuda na kiju. W momencie, gdy Polak czeka na przyjęcie do kardiologa 8 miesięcy? Coś tu jet nie tak. Znowu jesteśmy narzędziem w przejmowaniu wpływów prze UN na Ukrainie. A co z tego będziemy mieli? Tyle pożytku co z interwencji w Gruzji, Iraku, Afganistanie. Czyli nic, ewentualnie co złe, to spadnie na nasze barki. Dalej bawcie się w rycerzyków i buntowników. Resztą stoi z boku i czeka na podział łupów.

40 lt katolik (gość)

Pytanie może jest ten gnder jest lepszy od pomaganie
Ukrainie bo nic nie ksztuje amówi prawde

obiektywny (gość)

Polska jak zwykle pierwsza. Ale jakby nie patrzeć, obecny rząd i prezydent Ukrainy zostali wybrani w wyborach. Trzeba było poczekać do następnych i wtedy wybrać Kliczkę, albo innego opozycjonistę. Rozpętaniem wojny domowej nie załatwia się zmiany władzy w demokratycznym państwie. I może jeszcze dalej ich pchać do UE? Takie bydło bez zasad, które wymordowało tysiące naszych rodaków? Teraz idą w "rewolucji" za krzyżem, bo chcą do UE. Zaraz po wejściu dostaną gender, związki partnerskie itp. Wtedy zacznie się tez chowanie krzyża, który teraz ich niesie.

Narodowiec (gość)

Zapalcie świece na grobach choć jednej osoby z dziesiątek tysięcy pomordowanych przez UPA . Solidarność z Ukrainą ... Rodacy proszę was ... Myślcie . Kilka miesięcy temu rozbito jajko na ramieniu prezydenta RP ... Plują nam otwarcie w twarz ... a wy co chcecie robić ? ( osobiście szkoda mi zapałki )