Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To jest propozycja specjalnie dla ojców i córek. Razem mogą wyruszyć w „Drogę do serca Gai”

Redakcja
Wygodny strój,  wygodne buty,  latarki czołówki… i tata z córką już mogą ruszać na spotkanie natury
Wygodny strój, wygodne buty, latarki czołówki… i tata z córką już mogą ruszać na spotkanie natury
Edukacja ekologiczna z rekreacją

Klub Gaja zaprasza na warsztaty dla ojców i córek „Droga do serca Gai”, które odbędą się 31 września i 1 października w Małem Cichem. Zajęcia będą prowadzili - prezes Klubu Gaja Jacek Bożek i jego córka Miłosława. To będzie weekendowa podróż „bliżej natury”, która pomoże rozbudzić wrażliwość nie tylko ekologiczną, ale też artystyczną i emocjonalną oraz motywację do pracy na rzecz ochrony przyrody.

Podczas warsztatów uczestnicy postarają się odpowiedzieć m.in. na pytania: jakie wyzwania czekają ojca, gdy żyje zgodnie ze swoim systemem wartości, ale wbrew ogólnemu trendowi, jakie wartości powinien przekazać tata swojej córce, jaką rolę może odegrać w jej życiu? W programie są jednak nie tylko rozmowy na poważne życiowe tematy, ale też: nocny spacer w milczeniu, odkrywanie spontaniczności poprzez zabawę, skupienie oraz sztukę, spotkania teatru z przyrodą i światem zwierząt, wspólny wieczór przy ognisku, razem realizowany projekt artystyczny oraz poranny slow jogging. Posiłki będą wegetariańskie oraz wegańskie. Warsztat odwołuje się do doświadczenia Jacka Bożka - twórcy warsztatów „Droga Wojownika Gai”, który wraz z artystką Beatą Tarnawą ukształtował przestrzeń dla rozwoju swoich córek - Jagody i Miłki. Więcej na: www.klubgaja.pl. (ET)

Kręci się film, bo...
Zmienia się klimat dla górskich lasów i rzek

Nowe Studio Marcin Szendoł z Bielska-Białej otrzymało z Funduszu 16 tysięcy złotych na produkcję filmu opowiadającego o sposobach ochrony górskich lasów przed erozją, której przyczyną są zmiany klimatyczne. Trwający 20 minut film trafi do telewizji kablowych, obejrzą go mieszkańcy podgórskich miejscowości, którzy znają zjawiska częstego i nagłego wzbierania i wylewania górskich rzek. Film ma na celu między innymi wyjaśnienie niektórych przyczyn zjawiska erozji, ma pomóc w zrozumieniu i rozwianiu wątpliwości dotyczących zasadności inwestowania w projekty związane z małą retencją - takie jak na przykład zbiorniki retencyjne, progi, bystrza, urządzenia piętrzące wodę albo zastawki czy narzuty kamienne. (T)

Fundusz dla regionu
Aktywiści smogowych alarmów chcą nauki

Fundacja Napraw Sobie Miasto z Katowic zrealizuje program edukacyjny dla lokalnych liderów alarmów smogowych z województwa śląskiego. Cel projektu to zwiększenie kompetencji 30 aktywistów, dzięki zorganizowaniu cyklu 4 seminariów na temat systemu społecznej oceny lokalnej polityki antysmogowej.
W ramach seminariów połączonych z panelami dyskusyjnymi uczestnicy dowiedzą się m.in.: czym można palić w piecach, co oznacza 5. klasa pieca, jak wygląda teoria i praktyka podłączania do sieci gazowej i ciepłowniczej. Podczas spotkań przedstawione zostaną również dobre praktyki stosowane w Czechach i na Słowacji, a także zagadnienia dotyczące poprawy efektywności energetycznej budynków. Powstanie też poradnik dobrych praktyk dla lokalnych alarmów smogowych. Program potrwa do końca tego roku, a Fundusz wsparł go kwotą 16.700 zł. (MG)

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto