Odpust u Babci Anny Odpust u Babci Anny

Odpust u Babci Anny

30 lipca szykuje się Odpust u Babci Anny w Nikiszowcu, czyli odpust w parafii św. Anny. Wydarzenie to tak naprawdę letnia odsłona jarmarku w Nikiszu, na placu Wyzwolenia pojawią się stoiska z rękodziełem i sztuką, będą też przysmaki śląskiej kuchni.

Odpust u Babci Anny odbędzie się 30 lipca na placu Wyzwolenia w Nikiszowcu.

- Już po raz dziewiąty spotkamy się na urokliwym nikiszowieckim rynku. Jak co roku będzie wiele stoisk z rękodziełem, sztuką, pamiątkami. Dla smakoszy - śląska kuchnia i maszkety z tradycyjnych "bud odpustowych" – zapowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Będzie też muzycznie. Od godz. 14. na scenie wystąpi Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek, zespoły: Albo i Nie oraz 032. Będzie też spektakl Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Zaś na finał wystąpią Frele, które podbiły internet swoimi coverami znanych przebojów wykonywanymi w śląskiej gwarze.

Tradycyjnie w trakcie odpustu sporo będzie też atrakcji dla dziec, m.in. karuzele, dmuchańce, warsztaty, wata cukrowa, balony, bańki mydlane.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!