W Katowicach na dobre rusza sezon biegowy. Za nami niedzielny Silesiaman Triathlon w Dolinie Trzech Stawów, kolejny odbędzie się 27 sierpnia. A tymczasem szykują się kolejne imprezy dla fanów biegania: Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Na tym nie koniec będzie też Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

W Katowicach na dobre rusza sezon biegowy. Za nami niedzielny Silesiaman Triathlon w Dolinie Trzech Stawów, kolejny odbędzie się 27 sierpnia. A tymczasem szykują się kolejne imprezy dla fanów biegania.

Już 22 kwietnia odbędzie się 24. Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego. Tradycyjnie bieg wystartuje w Katowicach a zakończy się w Siemianowicach Śląskich. Uczestnicy pokonają dystans 10 kilometrów. Start biegu będzie na placu Sejmu Śląskiego, a meta w Parku Miejskim w Siemiano-wicach. Zapisy na bieg nadal trwają. Start biegu zaplanowano o godz. 11 z ulicy Jagiellońskiej. Do udziału w imprezie będzie się można zapisać w biurze zawodów 22 kwietnia w godzinach od 8. do 10. (opłata startowa to 30 zł).

Natomiast 7 maja startuje Parkrun, czyli cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Te biegi za każdym razem odbywają się w Parku Kościuszki. Biegi będą odbywały się w każdą sobotę, zawsze o godz. 9. Starty zaplanowano przy pomniku w Parku Kościuszki.

- Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek - mówi Anna Stachurska, koordynatorka cotygodniowych biegów.

Jest też propozycja dla fanów nordic walking. Stadion Śląski już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Impreza odbędzie się 29 kwietnia. Po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć w niej także dzieci. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne, aby przemaszerowały dystans 400 metrów po bieżni lekkoatletycznej treningowego boiska Stadionu Śląskiego.

- Na miesiąc przed startem imprezy mamy już ponad 150 zapisanych osób, w tym kilkanaścioro dzieci. Bardzo zależy nam na tym, aby marsz pozostał imprezą rekreacyjną i stał się rodzinnym świętem nordic walking, w którym uczestniczą trzy pokolenia - dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki - mówi Jolanta Fujawa ze spółki Stadion Śląski. Do zawodów można się przygotować podczas bezpłatnych zajęć nordic walking, które prowadzone są na Stadionie Śląskim w poniedziałki i środy o 17.30, a w czwartki o 10.30, zawsze pod okiem mistrzyni świata Aleksandry Raczyńskiej.

Bieganie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!