Coraz popularniejsze są tzw. żywe szopki bożonarodzeniowe. Oprócz figurek świętej rodziny w stajenkach pasą się najprawdziwsze kozy, barany, osły, kury... Zobaczcie sami, jak wyglądają szopki w naszym województwie.

Szopki znajdują się tradycyjnie w pobliżu kościołów, ale również w coraz częściej w typowo świeckich miejscach - w ogrodzie zoologicznym, parku. Niektórzy nawet samodzielnie budują szopki.

Gdzie jest najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa? Prześlij zdjęcia


Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jagna (gość)

Byłam w Panewnikach zobaczyć największą szopkę w Europie-piękna! Widziałam tam prezydenta Mosia-bardzo przystojny mężczyzna!

jowi (gość)

Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa jest w Bobrownikach Śląskich :) - pokazująca tradycję regionu. Szopka jest ruchoma :)

Franek (gość)

W komentarzach poniżej: dwa barany i jeden pasterz. Pytanie było o szopki a nie o to kto chce sobie żółć wylać. Piękne szopki w Katowicach, Panewniki, sztuczne i żywe, ruchoma i takie malutkie z całego świata.

redaktor z warszawy (gość)

w ten szczególny wieczór życzył bym sobie oraz moim redakcyjnym kolegom z zawiercia zwłaszcza z serwisu niezależnego aby nie zajmowali się oni tylko sporem na linii prezydent miasta i opozycja a zwrócili szczególną uwagę na problemy i sygnały mieszkańców którzy wysyłają swoje spostrzeżenia a także informacje. Drodzy redaktorzy nie warto się bać iść w zaparte prawdziwy dziennikarz zawsze działa pomaga publikuje a nie selekcjonuje komentarze artykuły których się zwyczajnie boi że te mogły by mu zaszkodzić. To przecież zwyczajni ludzie i ich problemy są i powinny być tu najważniejsze. Niestety prasa w zawierciu panicznie boi się poruszać sprawy związane z sądownictwem prokuraturą policją czy ośrodkiem pomocy społecznej a tam z wypowiedzi czytelników można dostrzec najwięcej problemów

sopel (gość)

Najpiękniejsza szopka jest w parafii św. Stanisława Kostki przy ulicy Zaparkowej. Dzisiaj tam byłem z dzieciakami i byliśmy zachwyceni. Polecam zobaczenie tego cuda. Najpiękniejsza w Zawierciu