Szopka bożonarodzeniowa 2013 [ZDJĘCIA]

Coraz popularniejsze są tzw. żywe szopki bożonarodzeniowe. Oprócz figurek świętej rodziny w stajenkach pasą się najprawdziwsze kozy, barany, osły, kury... Zobaczcie sami, jak wyglądają szopki w naszym województwie.

Szopki znajdują się tradycyjnie w pobliżu kościołów, ale również w coraz częściej w typowo świeckich miejscach - w ogrodzie zoologicznym, parku. Niektórzy nawet samodzielnie budują szopki.

Gdzie jest najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa? Prześlij zdjęcia


Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Komentarze (10)

avatar
avatar
Jagna (gość)

Byłam w Panewnikach zobaczyć największą szopkę w Europie-piękna! Widziałam tam prezydenta Mosia-bardzo przystojny mężczyzna!

avatar
jowi (gość)

Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa jest w Bobrownikach Śląskich :) - pokazująca tradycję regionu. Szopka jest ruchoma :)

avatar
Franek (gość)

W komentarzach poniżej: dwa barany i jeden pasterz. Pytanie było o szopki a nie o to kto chce sobie żółć wylać. Piękne szopki w Katowicach, Panewniki, sztuczne i żywe, ruchoma i takie malutkie z całego świata.

avatar
redaktor z warszawy (gość)

w ten szczególny wieczór życzył bym sobie oraz moim redakcyjnym kolegom z zawiercia zwłaszcza z serwisu niezależnego aby nie zajmowali się oni tylko sporem na linii prezydent miasta i opozycja a zwrócili szczególną uwagę na problemy i sygnały mieszkańców którzy wysyłają swoje spostrzeżenia a także informacje. Drodzy redaktorzy nie warto się bać iść w zaparte prawdziwy dziennikarz zawsze działa pomaga publikuje a nie selekcjonuje komentarze artykuły których się zwyczajnie boi że te mogły by mu zaszkodzić. To przecież zwyczajni ludzie i ich problemy są i powinny być tu najważniejsze. Niestety prasa w zawierciu panicznie boi się poruszać sprawy związane z sądownictwem prokuraturą policją czy ośrodkiem pomocy społecznej a tam z wypowiedzi czytelników można dostrzec najwięcej problemów

avatar
sopel (gość)

Najpiękniejsza szopka jest w parafii św. Stanisława Kostki przy ulicy Zaparkowej. Dzisiaj tam byłem z dzieciakami i byliśmy zachwyceni. Polecam zobaczenie tego cuda. Najpiękniejsza w Zawierciu

Wybierz kategorię