STB Energia Lubliniec z każdego turnieju wraca z medalami [ZDJĘCIA]

AKC
STB Energia Lubliniec
STB Energia Lubliniec Fot. ARC Klubu
Miniony weekend był niezwykle intensywny dla klubu STB Energia Lubliniec. Zawodnicy startowali w trzech różnych turniejach: juniorzy i młodzicy w Głubczycach, młodzicy młodsi i juniorzy młodsi w Lublińcu, a żacy w Częstochowie.

W hali lublinieckiego liceum w sobotę, 8 listopada odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych, którego współorganizatorem był klub STB Energia Lubliniec. Do zawodów zgłosiło się 74 zawodników.

Klub STB Energia reprezentowały młodziczki młodsze - Zuzanna Luban, Eliza Kwiatkowska i juniorka Młodsza - Anna Czempik.

I organizacyjnie, i sportowo zawody okazały się bardzo udane. Zawodnicy rywalizowali na 6 kortach od godz. 9.30 do 21.30. Rozegrano ponad 160 meczy. Przyjechali zawodnicy ze wszystkich śląskich klubów, byli zawodnicy z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Pabianic, Kędzierzyna, Strzelec.

Zawodniczki STB zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. W kategorii młodzik młodszy miejsce 1. w grze pojedynczej zajęła Zuzanna Luban (w półfinale pierwszy raz w życiu udało jej się wygrać z zawodniczką ze Strzelec Opolskich - Zuzanna Jankowską, a w finale w dwóch setach pokonała zawodniczkę UKS Tarnowiec Jessicę Orzechowicz), a miejsce 3. Eliza Kwiatkowska (wejście do finału przegrała w tie breaku 23-25, przy spornej lotce w końcówce meczu, niestety potraktowanej na niekorzyść Elizy).

W deblu lubliniecka para - Zuzanna Luban/Eliza Kwiatkowska zdobyła srebrny medal. Dziewczyny przegrały finał w trzech setach, w tie breaku 18-21.

W kategorii junior młodszy Anna Czempik zdobyła 1. miejsce w deblu wraz z zawodniczką Plesbad Pszczyna - Patrycją Jonderko, a w singlu Ania wywalczyła brązowy medal. Każda z zawodniczek zdobyła dwa medale - po jednym w grze pojedynczej i po jednym w grze podwójnej.

Cieszą zwłaszcza wygrane zawodniczek STB Energii Lubliniec z kadrowiczkami Polski, bo rokują na to , że kolejne zawodniczki STB będą brane pod uwagę w powołaniach do kadry narodowej.

Czwórka zawodników STB Energii wystartowała w Ogólnopolskim Turnieju Grand Prix w Głubczycach. Rywalizacja zaczęła się już w piątek, turniej trwał 3 dni. Jest to bardzo wysoko punktowany turniej, na którym spotyka się cała czołówka krajowa zawodników.

Bezkonkurencyjna była zawodniczka STB Energii Lubliniec Agnieszka Foryta, która zdobyła potrójne złoto: 1. miejsce w singlu (wygrała w finale z klubową koleżanką ), 1. miejsce w mikście (w parze z Kordianem Kobylnikiem z Technik Głubczyce) i 1. miejsce w deblu (w parze z klubową koleżanką Hanią Szymańska).

Dwa medale zdobyła Hania Szymańska: 2. miejsce w singlu i 1. miejsce w deblu (z Agnieszką Forytą). Ola Ptak i Jędrek Wachowski wystartowali w starszej kategorii wiekowej. Niestety nie udało im się dostać do półfinałów.

W niedzielę, 9 listopada, w Częstochowie odbył się kolejny turniej adeptów badmintona. STB Energia Lubliniec reprezentowali - Krzysiu Kuboś, który zdobył srebrny medal i Jasiu Świerczok, który wywalczył 3. miejsce
.
Zawodnicy STB Energii nie zwalniają tempa. Już w piątek na Międzynarodowy Turniej do Czech jedzie Jędrzej Wachowski, w sobotę na dwudniowe zgrupowanie (selekcję do kadry narodowej juniorów młodszych) wraz z trenerką, Sonią Wachowską jadą Aleksandra Ptak i Jędrzej Wachowski wraz z trenerką.

Przed nami jeszcze w tym roku kalendarzowym - Międzynarodowy Festiwal Badmintona w Warszawie, Grand Prix w Suwałkach, Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Białymstoku i Drużynowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych w Suwałkach.

Ponadto klub STB Energia będzie organizowała Mikołajkowy Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży (5 grudnia) oraz III Memoriał im. Edmunda Grucy - Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie (7 grudnia) .
Zawodników trenują i przygotowują do zawodów Sonia Wachowska i Tomasz Białas.