Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Śląski Ogród Botaniczny jest jedną z najmłodszych instytucji tego typu w Polsce formalnie utworzoną jako Związek Stowarzyszeń w maju 2003 roku. Jednak prace przygotowawcze, które pozwoliły na rozpoczęcie tej inwestycji trwały od 1996 roku.

Misją Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest działalność na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, edukacji ekologicznej i przyrodniczej oraz kształtowanie postaw sprzyjających urzeczywistnianiu idei zrównoważonego rozwoju.

Powyższa misja realizowana jest poprzez:

Tworzenie przestrzeni chroniącej różnorodność biologiczną naszego regionu oraz strefy klimatu umiarkowanego dla dobra współczesnych i przyszłych pokoleń.

Prezentację kolekcji roślin występujących na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego umożliwiającą poznanie gatunków chronionych, a także nabycie umiejętności oznaczania roślin.

Prowadzenie badań naukowych oraz upowszechnianie ich wyników wśród mieszkańców naszego regionu.

Praktyczną realizację wielu tematów lekcyjnych z przyrody, biologii, ekologii oraz uprawy roślin w szkołach wszystkich szczebli.

Aktywny udział w kształtowaniu postawy proekologicznej mieszkańców naszego regionu oraz propagowanie informacji na temat sposobów zachowania bioróżnorodności.

Związek Stowarzyszeń Śląski Ogród Botaniczny
43-190 Mikołów
ul. Sosnowa 5
tel.: 0 32 779 76 02,
sibg@sibg.org.pl
www.sibg.org.pl

KRS: 0000163011

Konto: Mikołowski Bank Spółdzielczy
nr 47 8436 0003 0000 0022 7531 0023

W ubiegłym roku 2011 powiększyliśmy kolekcje jabłoni o 60 drzew reprezentujących 10 starych odmian, których jeszcze w naszych sadach nie było. Poza tym cały czas wykonywane są prace związane z pracami pielęgnacyjnymi, cięciami, nawożenie i opryskiem umożliwiające zachowanie wszystkich naszych drzew w dobrej kondycji. Ratowanie starych odmian to praca na pełen etat.

Twój 1% podatku pozwoli nam uratować kolejne odmiany jabłoni.

Śląski Ogród BotanicznyL

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!