Rybniccy taekwondziści z mistrzostwem i wicemistrzostwem Holandii!

Artykuł internauty
W ubiegłą niedzielę 19 stycznia odbyły się w Eindhoven Otwarte Mistrzostwa Holandii Taekwon-do Dutch Open 2014.

Udział w nich wzięło 751 zawodników z 18 krajów. Wśród nich 12 zawodników Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks Arete.

Podopiecznym Rafała Poleszaka oraz Artura Wołosewicza udało się zdobyć w sumie 5 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy. Mistrzem Holandii został Mateusz Kozioł w konkurencji układów formalnych, tuż za nim na podium stanął Dawid Gabryluk. Amadeusz Myszka powtórzył swój wynik z poprzedniego roku i został wicemistrzem w kategorii układów formalnych. Jakub Szczęsny zdobył srebrny medal w walkach do 50 kg. Bardzo dobry występ zanotował Dominik Henzel, któremu udało się zdobyć brązowy medal w układach, a w swojej kategorii miał ponad 50 zawodników. Joanna Gabryluk po czterech wygranych pojedynkach zajęła 4. miejsce. Podobnie Mateusz Kozioł po emocjonujących walkach uplasował się na miejscu 4.

Dla większości zawodników był to pierwszy taki start na zawodach międzynarodowych, zdobywali tu cenne doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w rozpoczynającym się sezonie. Zawodnicy przygotowują się teraz do Makroregionalnych Mistrzostw, które odbędą się w lutym.