Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozwód a kredyt hipoteczny na mieszkanie

materiał partenra

Kredyt hipoteczny jest uważany przez wielu małżonków za przeszkodę podczas rozwodu. Pokutuje błędne przekonanie, że zadłużenie w banku uniemożliwia rozwiązanie związku małżeńskiego, a także, że rozwód jest możliwy dopiero po sprzedaży mieszkania obciążonego hipoteką. Jak przeprowadzić rozwód, gdy małżonkowie wzięli kredyt hipoteczny? Na kim ciąży obowiązek spłaty długu?

Rozwód Częstochowa – pomoc na każdym etapie procesu

Kancelaria prawna pomaga w przeprowadzeniu rozwodu klientom, którzy wspólnie z mężem lub żoną zaciągnęli kredyt hipoteczny. Prawnicy wspierają na każdym etapie sprawy rozwodowej – począwszy od sporządzenia pozwu, przez zbieranie dowodów w sprawie i kontaktowanie się z ewentualnymi świadkami, skończywszy na reprezentowaniu klienta przed sądem do momentu ogłoszenia wyroku. Mecenas prawa jest osobą, dla której przeprowadzenie rozwodu dwójki wspólnie zadłużonych osób jest codziennością, dlatego jego pomoc w tym zakresie jest nieoceniona.

Mecenas Prawa Częstochowa – na jakie wsparcie mogą liczyć zadłużeni małżonkowie?

Sąd zgodnie z art. 58 § 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dzieli majątek wspólny w sprawie rozwodowej jedynie w sytuacji, gdy taki podział nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Co więcej, jeżeli to możliwe, sąd dzieli jedynie aktywa, a nie długi przyszłych rozwodników. Stąd małżonkowie obciążeni kredytem hipotecznym powinni mieć świadomość, że ani prawnik Częstochowa, ani sąd nie mogą przymusić współmałżonka do spłacenia całości długu lub spłacenia jego określonej części. Ponadto sąd nie ma prawnej możliwości wydania orzeczenia dotyczącego długu, które niosłoby skutki dla banku. Bank nie stanowi strony postępowania w sprawie rozwodowej, przez co wyrok nie może w żaden sposób dotyczyć jego interesów.

Rozwiązanie kwestii kredytu hipotecznego po rozwodzie jest możliwe wyłącznie poprzez zawarcie umowy cywilnej, w której wskaże się osobę odpowiedzialną za uregulowanie długu po ustaniu związku małżeńskiego. Kancelaria Prawna Częstochowa może wesprzeć w przygotowaniu umowy w sposób poprawny.

Kancelaria Częstochowa – umowa pomiędzy byłymi małżonkami

Radca Prawny Częstochowa przygotowuje umowę cywilną dotyczącą spłaty kredytu hipotecznego po rozwodzie na wspólny wniosek obojga małżonków. Jeżeli jeden z nich sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu, podział długu może być utrudniony. Radca Częstochowa może jednak przekonać niechętnego współmałżonka do spisania umowy, wskazując konkretne korzyści związane z takim rozwiązaniem. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy mecenasa prawa, jeżeli chce się podzielić dług po rozwodzie w sposób zadowalający dla siebie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto