Wybieramy najlepszą uczelnię wyższą w województwie śląskim. Gdzie są najciekawsze kierunki, najlepiej prowadzone zajęcia, najsympatyczniejsze panie w dziekanacie?

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa

40-659 Katowice-Piotrowice
ul. Harcerzy Września 3

Głosuj przez SMS:
Wyślij SMS o treści DZZAU.24 na nr 7155
Koszt 1 SMS - 1,23 zł z VAT

Głosuj przez Facebooka:
Kliknij "Lubię to" po lewej stronie.

Zobacz listę uczelni, WYNIKI, regulaminGWSH kształci na 12 kierunkach: Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Administracja, Gospodarka Przestrzenna, Informatyka, Psychologia, Socjologia, Stosunki Międzynarodowe, Pedagogika, Turystyka i Rekreacja, Fizjoterapia, Kosmetologia.

Uczelnia proponuje również studia w j. angielskim na kierunku Management.

Studia prowadzone są w siedzibie głównej w Katowicach oraz w Zamiejscowych Jednostkach Dydaktycznych w: Żorach, Bielsku-Białej, Bytomiu i Cieszynie, a także w Zagranicznym Ośrodku Dydaktycznym GWSH w Wiedniu.

Profesjonalna kadra naukowa oraz nowoczesna baza dydaktyczna wpływają na ciągle rosnące zaufanie przekładające się na liczbę studentów.

Więcej informacji na www.gwsh.pl

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

s. (gość)

Także to jest moja szczera opinia.
-egzaminy czasem są na poziomie - kilka osób do pilnowania, solidne pytania, grupy itd. pozwalające wyłonić tych którzy umieją ale przeważająca część... byle jak, byle gdzie, byle jaka ilość osób, zero grup a czasem zdarzyło się nawet pisanie na stojąco w auli Famur bo była taka ilość osób że brakło miejsc siedzących. No to proszę was.. wyobraźcie sobie - aula mieści z 400 osób..
Dziekanat: hmm...ja osobiście nie miałam nieprzyjemnych sytuacji, fakt zero uśmiechu, niemiła i nieżyczliwa obsługa - bo pracują przecież za karę, nic nie pomogą nic nie doradzą.. ale jak się wszystko przynosi na czas i w takiej formie jak oni chcą to jest OK.
Więcej się nie zdecyduje na tą uczelnie, odradzam ją wszystkim i cieszę się, że obrona za 3 dni i żegnam się z murami ;)

s. (gość)

Studiuję na GWSH 5 rok TiR - na szczęście ostatni.
-plan ustalany jest na ostatnią chwile, zmieniany dzień przed zjazdem.
Licencjata robiłam w trybie dziennym - tam plan teoretycznie ustalony na semestr z góry, praktycznie - wykładowcy nie przychodzili nie informując o tym studenta baa nawet Punkt Informacji nic nie wiedział.
-ćwiczenia odbywały się w skróconym czasie, żeby jak najszybciej "odwalić" swoją pracę i do domu.
-myślałam, że będzie nastawienie na języki obce w końcu TiR- było - 2 godz. ang i niem - gdzie prowadząca mówiła jakimi tępotami i głupkami są studenci
- studia zaoczne bardzo "mile" zaskoczenie - całkowity brak języków obcych...
-kadra naukowa, może są z UE, UŚ i innych renomowanych (ponoć) uczelni, ale czy tak solidnie przykładają się do przekazania wiedzy na GWSH? Wykłady ciekawe ale częściej nudne, z PP, masło maślane.
-przepływ informacji żaden. Nikogo nie obchodzi że pracujesz od pon-pt w końcu to studia niestacjonarne a nie zaoczne więc sprawą oczywistą są egzaminy w środku tygodnia, wykłady w piątki popołudniem.
Płacisz za to, że oddychasz na uczelni. Wszystko ma swoją cenę niemałą.
-poziom nauczania jest dość dobry ale jak student widzi, że wykładowcy robią totolotek z oceniania to odechciewa mu się uczyć i kombinuje. Dlatego testy krążą, notatki również dużo ściąg i zdjęć. (dwie osoby mające ten sam zestaw, te same odp. dostaję różne oceny)

11 (gość)

ta uczelnia to s...t a te opłaty to masakra i niby teraz zniesiona opłata za obronę pracy magisterskiej ale zamiast tego aneks ze zgadzamy się na opłatę za składowanie pracy dyplomowej przez 50 lat :/ która jest tylko 100 zł tańsza niż wcześniejsza płatność za obronę no wtf ? a niby od 1 stycznia 2012 miało być urzędowe zero płatnych poprawek i opłat za dyplomy,. Nie polecam uczelnia nastawiona na kasę i tyle.

studentka (gość)

W tej chwili może dane mi będzie skończyć tę uczelnie na kierunku fizjoterapia. Piszę może, bo nie wiem czy będzie mnie stać na to by opłacić wszystko to czego uczelnia wymaga. Jest to dość spory minus tej uczelni. Wiem, że prywatna ale są pewne granice. Jeśli chodzi o Kadrę wykładowczą uważam, że duża większość to świetni specjaliści, posiadający dużą wiedzę, którą potrafią przekazać w łatwy i ciekawy sposób.I to jest moim zdaniem jedyny atut tej uczelni. Oprócz finansów mają beznadziejny przekaz inf. Nie liczą się ze studentem w ogóle.

Absolwent (gość)

@M.
Owszem, też jestem zdania że za samo chodzenie nie powinno się zdawać, trzeba się przyłożyć - 100% zgadzam się. Co do płacenia ok, wykładowcy, portier, sprzątaczka też chcą mieć wypłatę - 100% zgadzam się.
Mocne NIE dla: ukrytych opłat o których nikt nie informuje na początku, zmian w planie na 2 dni przed zmianą, brak informacji w dziekanacie, bzdurne aneksy które są ewidentym wymuszeniem oświadczenia woli - co jest karane w Polsce.

jo (gość)

Tą szkołą powinna zając się inne instytucja. Zgadzam się z kujonkiem!! NIE PODPISZESZ WYLATUJESZ!! CZESNE CO ROKU WYŻSZE!! SZKOŁA DLA BOGATYCH!!

kujonek (gość)

Odradzam stanowczo. Ponad 11 tys za czesne, opłaty wakacyjne i egzamin dyplomowy. Kierunek, który już aktualnie kończę to socjologia spec. dziennikarstwo, tylko, że tego dziennikarstwa to mamy tyle co kot napłakał. Totalnie nic nie robimy. Jak już wcześniej wspomniano zajęcia odwołują z dnia na dzień a o egzaminach informują 2 dni przed. Czesne rośnie systematycznie kilka razy w ciągu semestru w związku z tym podpisuje się aneksy i inne papierki - nie podpiszesz wylatujesz. Egzaminy na zaocznych w środku tygodnia na godzinę 13. Podobnie wpisy, a jakby tego było mało to zajęcia sobie na zaocznych robią np w środy na 15. Wykładowcy jak wszędzie - są i tacy okej ale są i tacy, którzy wszystko olewają a przy egzaminach robią totolotka. Wybierając tę uczelnie trzeba się liczyć z utratą sporej energii i wielu nerwów, już nie mówiąc o pieniądzach. Jeśli masz dużo pieniędzy, nerwów i ci się nudzi to owszem GWSH dla ciebie, ale jeśli chcesz się czegoś nauczyć to zdecydowanie wybierz inną uczelnię.

M. (gość)

W tym roku się broniłam, jestem zadowolona. Wykłady (w większości) interesujące, starannie prowadzone. Wiadomo, że za usługę trzeba płacić. Znalazłoby się parę minusów, ale to dotyczy każdej instytucji itp. Więcej się tutaj nauczyłam niż np. na studiach dziennych na UŚ, lata temu wstecz. Każde studia wymagają włożenia w nie ładunku energii, czasu, no i pieniędzy. Takie życie :)

absolwentka (gość)

uczelnia zdziera kase, wykladowcy sie nei przykaldaja i zachowuja sie jak "pan w zagrodzie" mysla ze im wszytsko wolno odwoluja zajecia an 15minut przed a potem trzeba znow przyjezdzac na odrabianie
BEZNADZIEJA Głownie Wyciagaja od Studentow Hajs

Absolwent (gość)

Uczelnia powinna brać udział w konkursie na najgorszą uczelnie i zająć tam 1 miejsce we wszystkich kategoriach:

- brak informacji i dezoriętacja pracowników dziekanatu
- wykluczające się decyzje dziekana i pań z dziekanatu które uważają się za dziekana
- płatności za nic - wakacje, awanse, poprawki, pisanie pracy
- kompletny brak informowania o płatnościach - najlepiej to z pretensjami dowalić jeszcze odsetki człowiekowi, który nie wie za co i dla czego ma zapłacić po pół roku kiedy nikt nic nie wspominał o dodatkowej opłacie
- plan zajęć masakra, ciągle się zmienia nikt nic nie wie
- zatrudnianie popleczników z AE, których obchodzą godziny w pracy a nie nauka studenta
- brak umiejętności i wiedz w procedurach uczelnianych pani z dziekanatu Zarządzania w Katowicach

Ogólnie: byłem, zobaczyłem, zdobyłem - mocno odradzam, chyba że chcesz sobie pochodzić na zajęcia, powkórzać się troche i wydać jakieś 14 tysięcy za coś co mało się może przydać.

Abi (gość)

W tym roku będę bronić mojej pracy mgr w GWSH, więc już niedługo przyjdzie mi żegnac mury uczelni. Jednak czasu spędzonego tu, nigdy nie zapomnę. Dzięki przypadkowi, (dostałam link z ofertą studiów uzupełniających na pocztę e-mail) udało mi się wybrać świetną uczelnię, super kierunek i specjalizację-socjologia mediów- a do tego naprawdę niesamowitych wykładowców, dzięki którym jeszcze bardziej chcę poznawać i uczyć czegoś nowego. A do tego wszystkiego, co najważniejsze- fantastyczne kumpele, z którymi nawet nauka logiki czy procedur ewaluacji jest super zabawą :) Pozdrawiam!!!