W ubiegłym tygodniu gimnazjaliści z całego kraju pisali próbny test przygotowany przez CKE. W tym tygodniu, umiejętności i wiedzę (z polskiego, historii i WOS) uczniów trzecich klas gimnazjów sprawdzają eksperci z wydawnictwa Operon.

Przedmioty humanistyczne nie sprawiają gimnazjalistom tak wielkich kłopotów, jak ścisłe. Mimo wszystko jednak, uczniowie, którzy już za pół roku wybiorą się do szkół średnich, wolą swoją wiedzę z języka polskiego, historii i WOS-u dokładnie sprawdzić.

14 grudnia od rana trwał próbny egzamin gimnazjalny OPERON z części humanistycznej.

Jesteście już po egzaminie? Napiszcie nam, jak poszło? Czy był trudny? Które pytania sprawiły Wam kłopot?15 i 16 grudnia wydawnictwo Operon przygotowało wraz z częścią szkół w Polsce kolejne dwa egzaminy próbne: z części matematyczno-przyrodniczej oraz języków obcych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Próbny egzamin gimnazjalny Operon, cz. humanistyczna [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]Komentarze (28)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lola (gość)

System edukacji błędny od podstaw. Nauczyciele kształcą przyszłych nauczycieli. Wiedza szeroka , książkowa , oderwana od wymogów rzeczywistości .Edukacja poprzez egzekwowanie procesu zapamiętywania za pomocą testów , kartkówek i egzaminów .
W zasadzie to uczeń istnieje tylko po to żeby tworzyć miejsca pracy nauczycielom .
A tak zapomniałabym , to co najbardziej zostaje w człowieku po zakończonej edukacji to fobie i lęki po różnego typu suchych egzekucjach wiedzy niepraktycznej .

1114 (gość)

U mnie w szkole to było tak. Trwają normalnie lekcje.Ostatni był j. polski. Nauczyciel nagle oznajmia nam ,że piszemy ku rwa jakieś testy znowu. No żal po prostu...Myślałam ,że tak sobie piszemy dla sprawdzenia wiedzy a to się później okazuje ,że ku rwa wszędzie pisali i że to już drugie testy w tym miesiącu.Najfajniejsze jest to,że nikt nas nawet o tym nie poinformował :/ Zadania były zje bane a połowę olałam ,bo myślałam,że testy są tak sobie.
Jeśli jutro też piszemy to chyba wyjdę z siebie i stanę obok. Poje bani ludzie poje bana szkoła poje bane testy poje bany kraj .

kakajskasj (gość)

U nas nawet na tym z CKE nie mieliśmy 45 min. przerwy ,tylko 5 min., nie zdążyłam nawet się napic i z powrotem na sale . ! ;/;/

OlaKluczbork (gość)

Ludzie myśmy nawet nie pisali tych egzaminów bo do nas nie doszły :)
Super, normalnie...

banek (gość)

są tylko takie, na które nie znamy odpowiedzi. Ja nie znałem odpowiedzi na większość pytań z testu z języka Polskiego. Takie życie.

Asia (gość)

U nas od 8 pisaliśmy:( Masakra według mnie historia i wos najgorsza pani mówiła nam odpowiedzi w szkole połowe mam źle ;( chociaż polski też nie był łatwy. Az się boje co będzie jutro

em (gość) (Klaudia)

U mnie w szkole zaczęliśmy pisać o 9:00 no i pisaliśmy to 60 min ale przerwy mieliśmy tylko 10 minut do dyrektorka stwierdziła , że szkoda lekcji marnować i nie zrobi nam tej długiej przerwy ; / ..

m (gość)

Ja spisałam sobie odp na rękę i porównałam ze znajomymi .. masakra , każdy miał inaczej ! ; / Ale nie martwcie się .. jutro będzie gorzej ; ] ..Zwłaszcza , że w mojej szkole chcą mam stawiać punkty i oceny za poszczególne części egzaminu .. porażka .