(© photodisc)

Środek wakacji to znak, że prawdopodobnie połowa z nas już jest po letnim urlopie. Ale druga połowa wciąż w blokach startowych czeka na słoneczną pogodę, by wypisać wniosek-przepustkę na co najmniej dwa tygodnie laby. Czy aby na pewno to beztroski czas?

Okazuje się, że wracając z wakacyjnego wypoczynku do pracy wcale nie jesteśmy rześcy i wypoczęci. Jak wskazują badania przeprowadzone przez portal Corporate-Wellness tylko 13 proc. z nas wróci do pracy w dobrym nastroju.

- Niestety 40 proc. pracowników po urlopie czuje się bardziej zestresowanych niż przed wyjazdem. Aż 90 proc. badanych martwi się, że gdy wrócą do pracy zastaną w swojej skrzynce setki maili i ogromne zaległości do nadrobienia - mówi Michalina Frączek - ekspert portalu Corporate-Wellness. Co najgorsze w całej Polsce jest podobnie. Pracujący w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie, Rybniku czy Bielsku nie różnią się pod tym względem od swoich kolegów z Warszawy czy Wrocławia.

Z kolei badania przeprowadzone przez CBOS pokazały, że niemal 60 proc. z nas urlop spędza w rodzinnym mieście nie wyjeżdżając nigdzie. Zeszłoroczne wyniki były niemal identyczne. A ci którzy pakują walizki najczęściej planują urlop u rodziny albo na niezorganizowanym wypoczynku czyli na własną rękę. Niewiele ponad 10 proc. to klienci biur podróży wybierający ofertę zagraniczną.
Warto też pamiętać, że wielu mieszkańców naszego regionu wykorzystuje urlop na podratowanie domowego budżetu decydując się na sezonową pracę za granicą.

Eksperci z agencji pracy tymczasowej Work Express z Katowic szacują, że nawet 30 proc. osób wyjeżdżających w czasie wakacji do pracy za granicę na stałe zatrudnionych jest w Polsce.

- Najczęściej są to osoby w wieku 35+, które chcą dorobić do stałego wynagrodzenia. Pierwsze wyjazdy służą sfinansowaniu konkretnych celów, jak mieszkanie lub samochód, ale z każdym kolejnym rokiem pojawia się nowa potrzeba, a pensje nie nadążają za rosnącymi kosztami życia - mówi Katarzyna Polak, ekspertka Work Express.

Cały artykuł znajdziecie na www.polskatimes.plWiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!