Polska, Czechy i Niemcy - ile tam kosztują te same produkty? Porównaliśmy ceny. Wynik Cię zaskoczy!

.Zaktualizowano 
Ile za te same produkty spożywcze płacą w sklepach mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec? Sprawdziły to wspólnie Urząd Statystyczny we Wrocławiu, Krajowy Urząd Statystyczny Saksonii w Kamenz oraz Przedstawicielstwo Okręgowego Czeskiego Urzędu Statystycznego w Libercu. Ankieterzy z tych trzech instytucji sprawdzili ceny w sklepach w swoich krajach. Kliknij w galerię i zobacz porównanie

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.16 17:46:26

POlsza hołota zawsze da się wyciulać mnapiszcie POlaczki prawdę za ile można kupić w Niemczech za wypłatę a za ile w POlsze wy darmozjady bez honoru urzędasy

2019.04.16 14:50:25

większość cen niemieckich zawyżona; litr podanego mleka kosztuje teraz 2,54,-zł, kostka dobrego masła (Kerrygold) 6,4-zł, ale jest i tańsze za 5,12-zł. I tak dalej

2019.04.16 08:16:32

Paliwo w de można spokojnie kupić za 1.2 euro w zagłębiu Ruhry, a siły nabywczej pieniądza nie ma co porównywać tam bo tam kupisz dobry telewizor za 300 euro a tu za 1200zl i ile Niemiec kupi z wypłaty takich tv i Polak ? Niemiec 6 A Polak 2 ! .. itd itp

2019.04.15 22:54:58

Kompletne bzdury!Nie przeliczajcie euro na złotówki tylko jaka jest siła nabywcza danej waluty.Realnie w Niemczech masz na rękę np.1800 i w Polsce 1800 i teraz np.Paliwa tam ok.1.5 u nas 5,1 masło 1,7 u nas ok.6 piwo skrzynka 12 u nas 55.Nie ważne jaka waluta,tylko ile za te pieniądze możesz kupić i godnie żyć,ewentualnie coś odłożyć!

2019.04.15 19:51:26

Chleb kupuje od lat w tej samej piekarni, a dokładnie pół chleba "zwyklego" ( 0.5 kg) i dziś kosztuje mnie to 3.30 zł .



Proszę rzetelnie podejść do tematu- Czesi kupują u nas że wzgl na smak, bo w markecie też mają to samo (Kaufland,Tesco, itp) kupują też paliwa .



Pozdr

2019.04.15 17:52:24

Oj Polaki głupole, jeszcze bedziecie beczeć , jak kiedyś ( oby nie) bedzie znów rządzić PiS. Znow bedzie " piniedzy niema-na nic tylko są na 500 plus). Bo sa TYLKO dla "swoich" i złodzieii!!!!!!! A że np w Czechach sa większe zarobki jak u nas- TO PRAWDA !!! Pracuje tam i wiem, że sa całokwicie porównywalne jak u nas, a na zakupy czesi jezdzą do nas!!!!!! A my jeżdzimy do Czech!!!!

2019.04.15 17:16:23

Oj głupole, jeszcze bedziecie beczeć , jak kiedyś ( oby nie) bedzie rządzić PO. Znow bedzie " piniedzy niema-na nic). Bo sa TYLKO dla "swoich" i złodzieii!!!!!!! A że np w Czechach sa większe zarobki jak u nas- TO BAJKI !!! Pracuje tam i wiem, że sa całokwicie porównywalne jak u nas, a na zakupy czesi jezdzą do nas!!!!!!

2019.04.15 16:58:38

Ceny w Polsce są niskie lub niektórych towarów zbliżone do cen europejskich, niestety Polak zarabia znacznie mniej niż inne normalne kraje Europy (Polska nigdy nie była i nie jest normalnym krajem europejskim)



Takie zestawienia są bez sensu o ile nie odnoszą się do poziomu płac w poszczególnych krajach.



Pisowskie państwo reżimowe wmawia nam jak to jest cudownie i dobrze za ich "rządów", tylko że to nie są żadne rządy, to rozdawnictwo publicznych pieniędzy na lewo i prawo i wmawianie "daliśmy" wam i jest wam lepiej! Tylko że za to pisowskie rozdawnictwo zapłacimy bardzo wysoką cenę dziurą budżetową. Nierobów się wysyła do pracy a nie daje im 500

2019.04.15 15:04:55

@zorzanin czemuś biedny?



Boś głupi.



Czemuś głupi?



Boś biedny.



Brawo polaczku!

2019.04.15 15:00:37

Skąd oni wzięli te ceny???

2019.04.15 11:45:11

ty antypis jestes burakiem i nie ublizaj pisowcom bo w POLSCE duzo sie zmienilo na lepsze a tak szczerze to nie rzad reguluje ceny jajek chleba i innych artykulow tylko podaz-popyt i podatki ktore narzuca nam Bruksela ,gospodarka ma sie lepiej niz za PO,nie produkujemy luksusowych aut a wiesz dlaczego bo PO sprzedalo wszystko co mozna bylo sprzedac ,stocznie, zaklady a PIS musi to odkupowac i tworzyc na nowo ,ale ty jestes za mlody i myslenie nie jest twoja mocna strona.pozdrawiam

2019.04.15 09:27:01

Artykuł napisany na pisowcow, dla nich wszystko jest u nas najtańsze, zarabiamy najwiecej a nasza gospodarka rozwija się bardzo szybko i produkujemy luksusowe samochody...

2019.04.15 07:59:35

Kto pisze te bzdury w Niemczech jest euro i 10 jak kosztuje 1.80 a nie jak wy piszecie niestety u nas jest najdrożsi porównując do pensji nie wspomnę o emeryturze

2019.04.14 18:14:04

Co !! Ja za masło daje zawsze 10 zł 82% i taniej się nie da chleb 2.50 chyba z biedy chemia minimum 5 zł w Pszczynie 7 zł jajko bio 1.20 totalnie te ceny za jakiś szajs podane a nie za jedzenie

2019.04.14 17:29:46

Klikaj tylko w galerię, abyśmy mogli pokazać reklamodawcom jak dużo mamy wejść na stronę i jak bardzo nie interesuje nas czytelnik

2019.04.14 14:13:51

Generalnie tekst tego "artykułu" jest idiotyczny. Zestawienie cen bez zestawienia zarobków w porównywanych krajach? Przecież to debilizm. Kto pisze takie gnioty i po co?

2019.04.14 13:34:58

Kto to pisze, nie wiem. Te ceny to w Polsce chyba z jakiegoś sklepiku, a w Niemczech żyję od 30 lat i ceny, które ktoś tu podał to z super delikatesów. Człowieku sprawdź za nim napiszesz, a przynajmniej jakąś średnią. Masakra !!! Pisać aby pisać.

2019.04.14 13:33:46

A W Polsce dobry chleb kosztuje od10zl wzwyż

2019.04.14 12:13:55

Warto zwrócić uwagę, że zarobki w Czechach i Niemczech są sporo wyższe. Nawet w Lidlu w Niemczech jest taniej niż w Lidlu w PL.

2019.04.14 12:13:20

ile kosztuje chleb nie ma tutaj żadnego znaczenia, przede wszystkim chleb, chlebowi nie równy to raz. A dwa wszystko opiera się o dług publiczny ciągle rośnie i jest gigantyczny

2019.04.14 11:19:50

Nie wiem skąd wy te ceny wzięliście ale na Niemczech za dobrej jakości chleb trzeba zapłacić ok 2 e wiec prawie 9zł ....

2019.04.14 08:08:24

chleb kosztuje ok 6 zł . jak już :)

2019.04.14 08:04:49

Chleb nie kosztuje2,5 zł tylko ok 3-4 zł. Ogólnie mięsa są u nich droższe ale może wynika to z tego że nasze kurczaki są faszerowane antybiotykami, a wieprzowina nastrzykiwana solanką. Ogólnie jesteśmy w czarnej dupie - niższe zarobki a ceny takie same.

2019.04.13 21:03:42

ceny zblizone a zarobki w Czechach i w Niemczech dużo dużo wyższe.I gdzie my jestesmy?

2019.04.13 19:51:48

Generalnie ceny zbliżone, kilka artykułów droższych w Niemczech, zestawienie jest o tyle bez sensu bo nie odnosi sie do zarobków w tych krajach, a zarówno Niemiec jak i Czech zarabiają więcej niż Polak.