Panewnicki Bieg Dzika. Zobacz ZDJĘCIA i WYNIKI z 19 maja 2019

Leszek Jaźwiecki
Na starcie majowej edycji  Panewnickiego Biegu Dzika stanęło około 660 biegaczy i miłośników nordic walking
Na starcie majowej edycji Panewnickiego Biegu Dzika stanęło około 660 biegaczy i miłośników nordic walking Andrzej Kupidłowski
Na starcie majowej edycji Panewnickiego Biegu Dzika stanęło około 660 biegaczy i miłośników nordic walking. Mieli do pokonania 1,2,3 lub 4 pętle po 4,882 km. Zawody odbyły się w Katowicach na terenie lasów panewnickich i rozegrano je po raz setny! Panewnicki Bieg Dzika - zobacz zdjęcia i wyniki.

Zawody są imprezą rekreacyjną, która przybliżyć ma piękno lasów panewnickich, nauczyć zdrowego trybu życia, a także sprawdzić swoją wydolność w czasie każdej pory roku. Ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia.

Zobaczcie zdjęcia:

Pierwszy bieg rozegrano w lutym 2011, na starcie stanęło 40 biegaczy. Pięć lat później zawodników było 500 i z roku na rok ich przybywa. Impreza ma charakter rekreacyjny i będzie połączona z edukacją na temat prawidłowych zachowań na terenach leśnych.

Na 100 starcie Dzika pobiegło i przemaszerowało 661 zawodników. Wśród 472 biegaczy, 63 przebiegło pełen dystans. Najlepiej spisał się Karol Ryszka, któremu pokonanie 19.528 m zajęło 1.19.33. Wśród kobiet, kolejny raz na pierwszym miejscu stanęła Magdalena Kula, która pełen dystans przebiegła w czasie 1.35.48.

Wśród 189 maszerujących zawodników, 7 osób pokonało pełen dystans. Najlepsza zawodniczka Nordic Walking Agnieszka Kania, na mecie znalazła się po 2.26.15, w wśród panów Ludomir Sierzputowski, który postanowił zmienić dyscypliny z biegania na Nordic Walking na metę dotarł po 2.35.19.