(© mat. policji)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Współpraca policjantów i władz katowickiej akademii wychowania fizycznego przynosi efekty. Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego zatrzymali dwóch dilerów. Pierwszy z nich handlował białą śmiercią w budce na parkingu przed uczelnią, drugi został zatrzymany z narkotykami na terenie akademii. Obu przestępcom grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego zatrzymali 25-letniego Piotra D. ps. „Domel”. Mężczyzna był odpowiedzialny za wjazd i wyjazd samochodów z parkingu przed uczelnią. Oprócz pilnowania porządku handlował narkotykami. Jego głównym towarem była amfetamina, którą sprzedawał studentom oraz nieletnim. Policjanci zajmujący się sprawą szacują, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy „Domel” mógł sprzedać kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości 30.000 złotych.

Kilkanaście godzin później w przygotowaną przez policjantów zasadzkę wpadł kolejny handlarz. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Jarosławia. Diler miał przy sobie 30 gramów marihuany. Podczas akcji wspierali nas śląscy celnicy i pies do wyszukiwania narkotyków. Koks – tak wabi się czworonożny funkcjonariusz służby celnej, precyzyjnie wskazał stróżom prawa dilera i narkotyki, które miał ukryte w bieliźnie. Obu zatrzymanym grozi kilkunastoletni pobyt w więzieniu.

Skuteczne ściganie narkotykowych dilerów to efekt wzorowej współpracy policjantów z wydziału antynarkotykowego i władz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na efekty podpisanego w listopadzie 2009 roku porozumienia w sprawie współpracy przy zwalczaniu przestępczości narkotykowej nie trzeba było długo czekać. Już kilka tygodni później stróże prawa na terenie należącego do uczelni hotelu znaleźli woreczki po amfetaminie i fajki do palenia marihuany oraz zatrzymali handlarza, który próbował sprzedać kilkadziesiąt gramów marihuany

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

PATRYJOTA (gość)

Afera w całym kraju!!!!!!!!WIDAĆ GOŁYM OKIEM ŻE LUDZI SKAZANO JUŻ PRZED SPRAWĄ,to nie jest w porządku,wystarczy zadać pytanie!!!!!!!!! ILE ZNALEZIONO NARKOTYKÓW PRZY DOMELU!??SKORO WSZYSCY MÓWIĄ O KILOGRAMIE!!! CIEKAWE CZY POLICJA ZAREKWIROWAŁA JAKIEŚ PIENIĄDZE LUB WYMIENIANE TU NARKOTYKI??????? POLICJA JAK ZWYKLE SIĘ CHWALI,A NIEWINNI CIERPIĄ Z ICH POWODU,Ale ze zniszczoną opinią do końca życia,APELUJE!!!!!ktoś powinien się temu przyjrzeć bliżej,a sprawie powinna prowadzić Anna Maria Wesołowska!!!na oczach kraju w TVN.DZIĘKUJE!!!!!