Muchowiec i Dolina 3 Stawów staną się nowym osiedlem Katowic. Powstaje tu 1000 mieszkań. Nowe domy rosną też na Dębie i na Tysiącleciu. Kolejny deweloper rusza tu ze swoją inwestycją

Mały Staw zasiedlają nowi lokatorzy, w sąsiedztwie trwają prace wykończeniowe w Domu w Dolinie, zaś niedaleko powstaje ogromne osiedle Francuska Park. A wszystko tu tuż przy zielonym sercu Katowic - Dolinie Trzech Stawów. Budowlańcy uwijają się w okolicy jak w ukropie już od kilku lat.

Pierwsza swoją inwestycję skończyła tu Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która postawiła "Mały Staw", czyli osiedle czterech czteropiętrowych budynków z podziemnymi garażami. W sumie to 128 mieszkań. Domy mają charakterystyczne, oszklone balkony - tarasy, które nadają im falujące kształty. Osiedle zaprojektowali architekci z Biura Projektów Jana Pallado i Aleksandra Skupina. Ceny - 6200 za m. kw.

Tuż obok, przy stawie Łąka, dobiega końca pierwszy etap inwestycji "Dom w Dolinie" firmy Okam Capital. Dwa budynki są już gotowe, w obu trwają już prace wykończeniowe, zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku. W obu jest 101 mieszkań i osiem lokali usługowych oraz podziemny parking, a także lobby na parterze. Mieszania mają od 33 do 107 metrów kwadratowych. Są studia i mieszkania z 2 lub 3 sypialniami. Te największe, na najwyższych piętrach, to penthousy. Bardzo luksusowe, z pięknym widokiem i rozległymi tarasami.

Docelowo kompleks ma tworzyć sześć budynków, do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie fitness club i dwupoziomowy garaż podziemny z 362 miejscami parkingowymi. W okolicy mają powstać także korty tenisowe.
Najmniej zaawansowana jest inwestycja firmy Atal, czyli Francuska Park przy Mu-chowcu. Jest to natomiast największe deweloperskie przedsięwzięcie w okolicy. Inwestor stawia osiedle składające się dziewięciu budynków wzdłuż ulicy Lotnisko. Budynki pomieszczą aż 655 mieszkań o powierzchni od 30 do 124 metrów kwadratowych, a w ich podziemiach będzie 836 miejsc parkingowych. Na razie, w pierwszym etapie inwestycji, stawiane są trzy budynki 5-, 7- i 8-kondygnacyjne, we wszystkich nadal trwają prace konstrukcyjne.

- Zakończenie pierwszego etapu planowane jest w drugim kwartale przyszłego roku, natomiast całości w 2018 roku - dowiedzieliśmy się w biurze sprzedaży Atal. Sprzedaż mieszkań ruszyła tu we wrześniu ubiegłego roku, cena za metr wynosi 5,6 tys. zł.

Najmłodsza jest jednak inwestycja w zachodniej części Katowic, czyli na osiedlu Tysiąclecia. J.W. Construction Holding. na początku lutego zainaugurowało budowę "Nowego Tysiąclecia", które docelowo ma się składać z pięciu budynków o łącznej liczbie 573 lokali zlokalizowanych pomiędzy ulicą Chorzowską a Drogową Trasą Średnicową w Katowicach.

Inwestor ogrodził plac budowy i rozpoczął wstępne prace. W najbliższych tygodniach rozpocznie się wylewanie fundamentów. Oficjalną sprzedaż deweloper rozpoczął 18 grudnia 2013 roku. i finalizuje już pierwsze kontrakty. - Ceny lokali rozpoczynają się od 4200 zł za metr - informuje Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Con-struction Holding.


Inwestycje w Dolinie Trzech Stawów oraz Nowe Tysiąclecie to niejedyne mieszkaniowe inwestycje trwające w Katowicach.
Także na os. Tysiąclecia, wzdłuż ulicy Chorzowskiej firma Activ Inwestment buduje cztery wieże, każda z nich będzie miała 17 kondygnacji. Wszystkie będą wyrastały ze wspólnego, trzykondygnacyjnego cokołu, długiego na 222 metry. W prostokątnej podstawie będzie w sumie 14 tys. m kw. powierzchni komercyjnej, przeznaczonej na lokale handlowe, usługowe, gastronomiczne i biura. Pod ziemią, a także na poziomie plus 1 powstaną parkingi na 600 aut. Cztery wieże wyrastające z cokołu będą identyczne i pomieszczą w sumie 348 mieszkań i apartamentów (od 25 do 85 m kw.).

Trwa także rozbudowa osiedla Dębowe Tarasy w Dębie. W ramach inwestycji powstają trzy nowe budynki, dwa z nich 5-kondygnacyjne i jeden 11-kondygnacyjny. We wszystkich będzie 318 mieszkań o pow. od 27 do 110 metrów kw. Dwa mają już pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja zakończy się w kwietniu.

Urząd miasta

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marek (gość)

Planuje w tym roku kupić mieszkanie w Katowicach w okolicach Brynowa i Ligoty. Spieszę się, bo chciałbym kupić jeszcze przed końcem roku w programie MDM-u. Szukam informacji na temat dewelopera od którego chce kupić to mieszkanie. Inwestycja nazywa się Atrium Geo i jest od Geogrupy http://www.geogrupa.pl/pl/oferta/atrium-geo Będę bardzo wdzięczny za wszelkie info.

ol (gość)

dolina to bylo miejsce zaciszne do wypoczynku. teraz je obskoczyly kredytowe malpy, wszystko juz na sprzedaz za tych platwormersow jest!

oli (gość)

no właśnie ludzi z miasta ubywa pracy niema a Oni mieszkania młodym tanie proponują kogo będzie stać na takie np 40 metrów razy 6200...zł

Piter (gość)

Droga redakcji, jeśli zatrudniacie praktykantów do publikowania aktualności to przynajmniej sprawdźcie czy nie są analfabetami bo to co jest na głównej stronie sprawia że krew wypływa z oczu razem z łzami.

tomek (gość)

niech budują, ale jak na razie to inwestorzy to wizjonerzy, obecnie od lat stoją puste (ok 10% zasiedlenia) os. książęce, zielony zaułek, rekreacyjna dolina itd