Womex 2017 Womex 2017

Kilka tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów świata. Kilka scen, na której swoją muzykę zaprezentuje kilkuset artystów - to w wielkim skrócie Targi Muzyki Świata WOMEX, które między 25 a 29 października odbędą się w Katowicach. Targi to jedno z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych, a Katowice będą pierwszym polskim miastem, które staną się gospodarzem imprezy.

WOMEX to spotkanie przedstawicieli branży muzycznej, ale również liczne koncerty i występy muzyków z całego świata. Stałym elementem imprezy jest koncert otwarcia, który w Katowicach odbędzie się 25 października w sali koncertowej NOSPR, gdzie wystąpi Orkiestra Kameralna Aukso, zespół Vołosi, Kapela Maliszów raz zespół Lautari.

W trakcie targów otwarta zostanie również scena regionalna Kato Connections w sali kameralnej NOSPR, dedykowana muzykom z Polski oraz krajów sąsiednich. Wystąpią na niej m.in. Maniucha i Ksawery, Hańba, trio Wachowiak/Wozniak/Kinaszewska i Marcin Wyrostek Band, a także zespoły ze Słowacji, Czech, Niemiec, ale też miast, które tak jak Katowice otrzymały tytuł Miast Kreatywnych Unesco w dziedzinie muzyki. Wśród nich są Banda, Haz’art Trio, Marta Topferova & Milokraj, Osama Abdulrasol Quintet, Viola de Arame.

Koncerty w ramach WOMEX będą odbywały się również w Spodku i Centrum Kongresowym. Tu zaprezentuje się 38 artystów z ponad 36 krajów.

Dodajmy jeszcze, że targi WOMEX organizowane są od 1994 roku. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Berlinie, Sewilli czy Kopenhadze. W 2015 roku w Budapeszcie brało w nich udział ponad 2 500 delegatów reprezentujących 1 500 przedsiębiorstw z 90 krajów. Na 7 scenach swoją muzykę zaprezentowało 280 artystów z 50 państw. WOMEX przyciągnął też 320 dziennikarzy krajowych i zagranicznych.

Muzyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!