Od środy w ASP w Katowicach trwają dni otwarte. Jest okazja poznać Akademię Sztuk Pięknych oraz jej wykładowców, wziąć udział w licznych otwartych zajęciach oraz warsztatach.

W dniach otwartych biorą udział nie tylko wykładowcy, ale i studenci ASP.

-Mamy nowy budynek, ten w którym teraz jesteśmy. Został on otwarty 2 lata temu, kiedy zaczynałyśmy studia. Do nowej, świetnie wyposażonej modelarni, doszło nam w tym roku więcej sprzętów. Studiujemy wzornictwo i dla nas jest bardzo ważne, żeby była dobrze wyposażona, bo daje nam to więcej możliwości. Do tego zdobywamy doświadczenie, mamy z tym styczność i wiemy, jak to będzie w praktyce działać. Dodatkowo są świetni prowadzący, luźna atmosfera - nie ma takiej „spiny” na zajęciach i jest bardzo przyjemnie - mówiły studentki: Katarzyna Nowakowska i Maja Wieczorek.

Studenci przekonywali, że warto wybrać ASP. - Polecam ASP dlatego, że każdy może tutaj zacząć od zera. To nie jest tak, że jak przychodzi tu ktoś z liceum lub technikum, to ma jakieś braki. Każdy jest traktowany równo. Tutaj możemy rozwijać swoją kreatywność, np. w malarstwie, nie mamy narzuconego trybu, wykładowca do każdego podchodzi w indywidualny sposób - tłumaczyła Karolina Kruszewska.

Wtórowała jej Michalina Wawrzyczek – Klasik, absolwentka ASP. -Takie studia niesamowicie rozwijają, pozwalają nie tylko pogłębić swoją wiedzę na temat sztuki, swoje umiejętności, talent, ale uczą pewnego sposobu patrzenia na świat, sposobu na życie. Akademia to coś więcej niż tylko studiowanie, uczymy się nastawienia do świata i jeśli ktoś to czuje, ktoś chce coś takiego robić, zajmować się którąś z tych dziedzin sztuki, to nie ma nad czym się zastanawiać. To jest niezwykła przygoda i trzeba podjąć wyzwanie, nie bać się przyjść. Studia tutaj są bardzo ciekawe, wszystko polega na indywidualnej rozmowie, są małe grupy, z każdym pracuje się osobno, rozwija jego własny styl, stara się pomóc mu znaleźć własny sposób plastycznej odpowiedzi i jest to takie doświadczenie, które trudno porównać z czymś innym – przekonywała.

Dni Otwarte w ASP w Katowicach trwają dwa dni. Dziś drugi dzień wydarzenia. Na uczelnię można zajrzeć już od godz. 9.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!