Muzeum Śląskie zbiera pamiątki związane z historią hip – hopu. Mogą to to być stary walkman, plakat, czapka z daszkiem, hip-hopowe składanki, czy zdjęcia z imprez i koncertów. Pamiątki pomogą stworzyć czasową wystawę poświęconą historii śląskiego hip – hopu.

Zbiórka eksponatów trwać będzie do końca sierpnia 2018 r. - Zależy nam, aby dowiedzieć się więcej o lokalnej scenie, poznać ludzi i zespoły, których sława być może nie wyszła poza jedną dzielnicę – zachęcają muzealnicy.

Wśród przykładowych eksponatów, które mają szansę trafić na wystawę wymieniają m.in. stare hip-hopowe składanki i „nielegale”, zdjęcia z hip-hopowych imprez, koncertów, plakaty, ale też starego walkmana, albo discmana, czapkę z daszkiem, czy zużyte opakowanie po sprayu.

Muzealnicy informacje o potencjalnych eksponatach zbierają na adres hiphop@muzeumslaskie.pl. - Nie wszystkie przedmioty zostaną włączone do ekspozycji. Muzeum Śląskie zastrzega sobie możliwość akceptacji lub odrzucenia zgłoszonych eksponatów. Finalna decyzja o ich przyjęciu zapadnie na przełomie sierpnia i września 2018 - dodają.

Muzyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!