Zdjęcia Katowic z lotu ptaka, fotografie z drona, nocne fotografie miasta z dachów wieżowców - to już było. Ale fotografie młodego katowickiego fotografa, kryjącego się pod pseudonimem Ra2nski przebojem podbijają śląski Internet. Są po prostu inne od wszystkich i mają specyficzny "klimat".

Na swoim profilu, który niedawo przekroczył 2000 fanów autor zamieszcza co jakiś czas fotografie z pleneru, jaki urządza sobie w mieście - głównie w jego śródmiejskiej części. Dokumentuje Strefę Kultury i pokazuje jak miasto się zmienia w tym miejscu. Jego fotografie w większości wykonane są o świcie lub przed zachodem słońca, cechuje je niesamowite ciepło, fantastyczne kolory i kadry. I własnie w tych kadrach, czasami ukazujących miasto jako element podzespołów komputera zakochali się Internauci.

Za pseudomimem Ra2nski kryje się Wojtek Radwański. Młody student Politechniki śląskiej, który fotografią zajmuję się od dawna, ale tą lotniczą dopiero od marca tego roku.
- Pomysł na takie zdjęcia narodził się dużo wcześniej niż możliwość ich wykonania. Z pomocą przyszedł kolega który jako pierwszy kupił sobie sprzęt. Niedawno stałem się posiadaczem własnego drona. Mam nadzieję że dzięki temu będę bardziej niezależny, a projekt rozwinie się jeszcze bardziej - tłumaczy Wojtek.

>>fanpage autora na facebooku<<Na początku chciał pokazać tylko Katowice i to głównie centrum. W związku z dużym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów postanowił rozszerzyć projekt i z pomocą mieszkańców stworzył listę miejsc wartych uwiecznienia z góry. Te będzie fotografować i publikować niebawem.

- Wróciłem też nad miejsca które fotografowaliśmy z kolegą na wiosnę i ku mojemu zaskoczeniu wyglądają one zupełnie inaczej. Myślę, że w Katowicach jest jeszcze naprawdę dużo fajnych fotografii do zrobienia - opowiada Wojtek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już niedługo na facebooku pojawią się mniej znane miejsca w Katowicach. Aktualnie latamy nad Katowicami w poszukiwaniu takich miejsc. - dodaje

Wszystkie dotychczasowe fotografie autora możecie przeglądać na jego fanpage - facebook.com/ra2nskiiilub na jego profilu na instagramie - http://instagram.com/ra2nski_
Polecamy również galerię Tomasza Kozioła:

Katowice w obiektywie Tomasza Kozioła. Jest pięknie! Zobacz zdjęcia

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Maja (gość)

Sorry, ale kopalnie nie są piękne, nie są nawet ładne, są zwyczajnie brzydkie. Komleks Uniwersytetu Medycznego jak najbardziej :) Bazylika w Panewnikach? Nieee! To ma być promowanie nowoczesnych Katowic, bez kopalni i starych kamienic :)