MKS Będzin - GKS Katowice 2:3. Katowiczanie wygrali pięciosetowy maraton [ZDJĘCIA]

Tomasz Kuczyński
MKS Będzin - GKS Katowice 2:3
MKS Będzin - GKS Katowice 2:3 Marzena Bugała-Azarko
W meczu „o sześć punktów” w PlusLidze siatkarzy GKS Katowice wygrał w Sosnowcu z MKS-em Będzin 3:2. Tie-break zakończył się wynikiem 26:24 dla gości. GieKSa wykorzystała dziesiąty meczbol! MKS opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Zobacz zdjęcia.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a katowiczanie wygrali tę partię po... błędzie ustawienia drużyny gospodarzy. Podopieczni trenera Piotra Gruszki w drugim secie mieli problem z rozgrywającym.

Zobaczcie zdjęcia:

Punkt na 13:13 został zdobyty potężnym atakiem Jake’a Langloisa prosto w twarz Marcina Komendy. Na parkiet wszedł Maciej Fijałek, a Komenda po medycznej pomocy wrócił przy stanie 18:18. GieKSa prowadziła 23:22, aby przegrać 23:25. Seta skończył atakiem Lincolna Williamsa.

Goście zaczęli trzeciego seta od prowadzenia 6:2. Będzinianie nie zamierzali się poddawać. Kiedy MKS miał punkt przewagi (12:11) trener GKS-u poprosił o przerwę. Katowicki zespół opanował sytuację i wygrał 25:20. W czwartej partii MKS prowadził już 16:11, ale goście zniwelowali straty do punktu - 22:21 i 24:23. Ostatnie słowo należało do Williamsa.

Niesamowicie zacięty tie-break wygrali goście po punktowej zagrywce Gonzalo Quirogi. MVP meczu wybrano Tomasa Rousseaux.

MKS pozostał z jedną wygraną w Plus Lidze, ale wskoczył na przedostatnie miejsce. Katowiczanie awansowali na 10. pozycję. W środę podejmą mistrza Polski PGE Skrę Bełchatów (g. 19), a w sobotę zagrają na wyjeździe z liderem - ZAKSĄ.

PlusLiga: MKS Będzin - GKS Katowice 2:3 (22:25, 25:23, 20:25, 25:23, 24:26)

MKS: T. Kowalski, Peszko, Ratajczak, Williams, Langlois, M. Kowalski, Potera (libero) oraz Buchowski, Fornal, Tichacek, Faryna

GKS: Komenda, Quiroga, Krulicki, Butryn, Rousseaux, Kohut, Mariański (libero) oraz Woch, Fijałek, Sobański, Sobala, Depowski, Ogórek (libero)