Znamy już oficjalne wyniki głosowania w konkursie Miss Polski na Wózku 2014. W finale znalazła się Daria Bielska z Jaworzna.

Zobacz: Daria gra w rugby na wózkach i startuje w konkursie miss


Daria Bielska, 19-letnia zawodniczka katowickiej drużyny rugby na wózkach, znalazła się w finale tegorocznej edycji Miss Polski na Wózku, organizowanej przez Fundację Jedyna Taka. Siedem lat temu uległa wypadkowi, w wyniku którego doznała urazu rdzenia kręgowego i od tego czasu porusza się na wózku.

Dziesięć spośród finalistek zostało wyłonionych poprzez ogólnopolskie głosowanie za pomocą SMSów, natomiast dwie uczestniczki wybrało Jury na posiedzeniu 8 czerwca.
Decyzja nie była łatwa, jednak po długich rozmowach Jury jednogłośnie przyznało "dzikie karty" Aleksandrze Karpińskiej oraz Darii Pyszewskiej.

Przypomnijmy, Wybory Miss na Wózku, inicjatywa Fundacji Jedyna Taka, odbywają się już drugi raz. Celem konkursu jest przeciwdziałanie wykluczeniu osób z niepełnosprawnością i przełamywamie stereotypów.

Tegoroczna finałowa gala konkursu Miss Polski na Wózku odbędzie się w Warszawie. Amfiteatr na Bemowie 16 sierpnia będzie dniem, w którym poznamy Miss Polski na Wózku 2014.
Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice