Wczoraj do godziny 18. lotnisko w Pyrzowicach musiało przejąć kilkanaście samolotów, które z powodu mgły nie mogły wylądować na krakowskich Balicach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Katowickie lotnisko poradziło sobie z tłokiem - wyjaśniają pracownicy informacji pasażerskiej z Pyrzowic.

Choć mgły zalegały wczoraj nad całym krajem, w Pyrzowicach pogoda była dużo lepsza.

W Krakowie natomiast przed południem widoczność spadła do kilkudziesięciu metrów. To pokrzyżowało plany pasażerom. Samoloty nie lądowały. Kierowano je nie tylko do Katowic ale również do Warszawy i Rzeszowa. Tam też dowożono podróżnych.

W Balicach mgła pojawiła się o nietypowej porze. Nie rano, jak zawsze, ale o godz. 11.30. - Samoloty musieliśmy skierować do innych miast - przyznała Justyna Zajączkowska, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Kraków-Balice.

Sytuacja miała się poprawić około godziny 14. Ale niestety, prognozy się nie sprawdziły. Maszyny nadal nie mogły lądować. Linie lotnicze anulowały loty. Pasażerowie dziwili się, bo z rana wszystko było w porządku. - Przyjęliśmy nawet dwa samoloty z Katowic, bo rano tam była słaba widoczność - mówi Justyna Zajączkowska.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!