Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lekcje w sobotę? Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców alarmuje! MEN tłumaczy rozporządzenie.

MJ
Lekcje w sobotę
21 grudnia Ministerstwo Edukacji opublikowało 11 projektów rozporządzeń wprowadzających zmiany w ustawie oświatowej. Między innymi chodzi o pomoc psychologiczno-pedagogiczną, funkcjonowanie samorządów uczniowskich czy organizację publicznych szkół i publicznych przedszkoli. Propozycjom MEN przyjrzało się Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców. Organizacja na Facebook'u umieściła alarmujący wpis, w którym informuje, że zmiany mają objąć także długość tygodnia nauki. 

OPRR zwraca uwagę, że po zmianach art. 111 pkt 14 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw otrzyma nowe brzmienie - „14) organizację tygodnia pracy szkoły, z uwzględnieniem kształcenia w formie dziennej, stacjonarnej lub zaocznej, w tym, przypadki, w których kształcenie w formie dziennej może odbywać się przez 6 dni w tygodniu”.

Czytaj dalej > > >
Lekcje w sobotę 21 grudnia Ministerstwo Edukacji opublikowało 11 projektów rozporządzeń wprowadzających zmiany w ustawie oświatowej. Między innymi chodzi o pomoc psychologiczno-pedagogiczną, funkcjonowanie samorządów uczniowskich czy organizację publicznych szkół i publicznych przedszkoli. Propozycjom MEN przyjrzało się Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców. Organizacja na Facebook'u umieściła alarmujący wpis, w którym informuje, że zmiany mają objąć także długość tygodnia nauki. OPRR zwraca uwagę, że po zmianach art. 111 pkt 14 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw otrzyma nowe brzmienie - „14) organizację tygodnia pracy szkoły, z uwzględnieniem kształcenia w formie dziennej, stacjonarnej lub zaocznej, w tym, przypadki, w których kształcenie w formie dziennej może odbywać się przez 6 dni w tygodniu”. Czytaj dalej > > >
Lekcje w sobotę? Szkołą w sobotę? Jeszcze przed świętami Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło na swojej stronie internetowej 11 projektów rozporządzeń zmieniających prawo oświatowe w Polsce. W jednym z nich znajduje się zapis, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą mogły być realizowane przez 5-6 dni w tygodniu, czyli jest możliwość odbywania się zajęć w soboty. "Nie planujcie weekendów Waszym dzieciom, MEN zrobi to za was" - pisze Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców na Facebook'u. O co tak naprawdę chodzi? Czytaj dalej klikając w "Zobacz galerię".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto