(© Mat. Prasowe)

474 godzinne sesje, blisko 32 tysiące odwiedzających, 12 tysięcy wypożyczonych par łyżew – to podsumowanie sezonu na lodowisku w Spodku. Ślizgawka jest już nieczynna, fani jazdy na łyżwach muszą poczekać do października.

Ślizgawka w Spodku w tym roku była ogólnodostępna wyjątkowo wcześnie i często. - Od października 2016 roku do marca 2017 roku odbyły się tu aż 474 godzinne sesje ślizgawek, które zgromadziły blisko 32 tysiące fanów łyżwiarstwa. Aż 12 tysięcy osób skorzystało z możliwości wypożyczenia nowych łyżew – podsumowują przedstawiciele PTWP Event Center, firmy która zarządza halą. Jak dodają szczególnie popularne były sobotnie dyskoteki na łyżwach i niedzielne poranki dla dzieci na lodowisku.

– Pierwszy sezon ślizgawkowy za nami. Cieszy nas, że nowa formuła organizacji ślizgawek spotkała się z tak dobrym przyjęciem. Tymczasem, skoro wiosna w pełni – w planach mamy kontynuację akcji „MCK i Spodek na lato”. Mała Hala Spodka najpewniej również znajdzie w jej ramach swoje zastosowanie – podsumowuje Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektu.

Lodowisko w Spodku to również stałe miejsce treningów i meczów zespołów sportowych. Od października 2016 do marca 2017 roku w Spodku odbyło się 20 meczów ligowych oraz przeprowadzono ponad 120 treningów zespołu hokejowego Tauron KH GKS Katowice. Obiekt był również miejscem blisko 100 treningów hokejowych zespołów młodzieżowych i łyżwiarstwa figurowego, a także 40 meczów i treningów amatorskich klubów sportowych.

Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!