Miniaturowe fortepiany, zabawkowe pianina, malutkie klawesyny czy kieszonkowe pianole – takie niezwykłe eksponaty z kolekcji Pawła Romańczuka będzie można obejrzeć od środy 12 kwietnia w dedykowanej muzyce Galerii 5 w siedzibie Miasta Ogrodów w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 2).

- Właściciel kolekcji jest równocześnie założycielem wrocławskiej grupy Małe Instrumenty. Jak sama nazwa wskazuje, jego zespół eksperymentuje z dźwiękami wydobywanymi z nietypowych urządzeń grających – zabawek czy dziwacznych wynalazków muzycznych. Na scenie zaistnieli po raz pierwszy w 2007 roku podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty – wyjaśnia Łukasz Kałębasiak, rzecznik KMO.

Romańczuk w 2013 roku napisał podręcznik "Domowe eksperymenty z instrumentami muzycznymi" wydany wraz z albumem Małych Instrumentów "Samoróbka", poświęcony edukacji w zakresie własnoręcznego budowania eksperymentalnych instrumentów muzycznych. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.

Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca. Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18. Wstęp jest wolny.

Muzyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!