Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kierowcy i motorniczy w MPK będą mieli eleganckie ubrania

janusz strzelczyk
martyna świerzy
W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym rewolucja. Nie będzie dowolności w ciuchach w pracy. Jest dresscode, czyli ubiór obowiązkowy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie, to firma szacowna, z ponad półwieczną tradycją. Nie wypada, aby jej pracownicy, przede wszystkim ci z pierwszej linii frontu, czyli wożący pasażerów ubierali się byle jak i jak komu pasuje, uznało szefostwo firmy z prezesem Romanem Bolczykiem na czele.
- Mamy eleganckie autobusy mercedesy, nowoczesne tramwaje twist dopasujemy do nich także służbowe stroje dla kierowców i motorniczych - mówi Roman Bolczyk.
Przedsiębiorstwo ogłaszając przetarg na uszycie służbowych strojów przedstawiło swoje rysunki i opis, jakich mniej więcej ubrań sobie życzy. Szczeóły należały już do firmy, która wygrała przetarg.
Przetarg wart 407 tysięcy złotych wygrała firma Roma z Tychów. Jej konkurentem była łódzka Telimena , która chciała o 80 tysięcy więcej.
Szwalnie Romy pracują pełną parą, bo czasu jest niewiele. Trzeba uszyć mundury z logo MPK na sezon letni i zimowy. Krawcy wzięli miarę z kierowców i motorniczych, którzy zgłosili się na ochotnika.
Trzeba uszyć m.in. 1266 koszul męskich z długim rękawem i tyle też spodni męskich, 54 damskie zimowe koszule, 440 bluz polarowych.
W kabinach autobusów i tramwajów zobaczymy kierowców i motorniczych w eleganckich wdziankach 3 września. Wtedy zadebiutuje nowa linia tramwajowa na Błesznie. Komplet ubrań trafi do MPK w połowie sierpnia.
Mężczyźni będą ubrani w błękitne koszule z kołnierzem na stójce zapinanej na jeden guzik. Na piersi jest naszyta kieszeń o fantazyjnie ściętych rogach, z logo MPK. Koszula letnia ma krótkie rękawy. Damskie koszule są w takim samym kolorze, ale mają inny krój. W upalne dni będzie można założyć niebieskie koszulki polo z krótkim rękawem. W zestawie jest jeszcze bezrękawnik z logo MPK. Spodnie męskie są czarne. Damskie też.
Na chłodne i zimne dni będą granatowe bluzy polarowe. Będzie elegancko, ale nie bankowo-urzędowo. Motorniczy i kierowcy nie będą musieli jeździć w krawatach.
A taki obowiązek mają w niektórych przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej w kraju, np. pod Wawelem, z wyjątkiem upalnych dni. W Częstochowie strój służbowy w MPK jest luźniejszy może dlatego, że inspiracją do przebrania pracowników były nowe tramwaj typu twist. Twista przecież w krawacie się nie tańczy. Częstochowa kupiła te nowoczesne tramwaje w bydgoskich zakładach PESA. Inspiracja ubraniowa jest też trochę z Bydgoszczy.
Nad Brdą w cieplejsze dni kierowcy jeżdżą ubrani w granatową koszulkę polo z krótkim rękawem, w chłodniejsze z długim. Zimą mają ciepłe bluzy.
Jak ubraniowa rewolucja podoba się pracownikom MPK ? Opinie są różne. Zdecydowana większość nie chciała krawatów.
Emerytowani pracownicy przedsiębiorstwa cieszą się, że na ubraniach służbowych ich młodszych koleżanek i kolegów będzie logo Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Będzie widać, że to nie jest przypadkowa osoba za kierownicą. Ubiór służbowy będzie obowiązkowy. Tak jak to jest na kolei, bez względu na przewoźnika.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto