Kibice Ruchu Chorzów chcieli wręczyć dzieciom mikołajkowe prezenty. Przed GCZD w Katowicach doszło do starcia z kibolami GKS-u

Co roku pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otrzymywali prezenty od kibiców Ruchu Chorzów. Tak miało być także tym razem. Ostatecznie do wizyty nie doszło. Dlaczego?

Co roku kibice Ruchu Chorzów odwiedzają pacjentów na kilku oddziałach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wręczają prezenty, a towarzyszy im klubowa maskotka. Tym razem wczoraj, 5 grudnia, sympatycy Ruchu - w drodze do lecznicy - zostali zaatakowani przez pseudokibiców GKS-u Katowice...

- Było bardzo gorąco - mówią świadkowie zdarzenia.

Do starcia doszło w okolicach Centrum Symulacji i Dydaktyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a więc kilkaset metrów od GCZD. Na miejsce przyjechali policjanci.

- Mieliśmy sygnały od mieszkańców, że jacyś mężczyźni „gonią się” po Ligocie. Wysłano patrole, ale na miejscu nikogo nie zastano - przekazała kom. Aneta Orman, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

- Nie mamy żadnego zgłoszenia ani o pobiciu, ani o bójce. Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa realizujemy jednak czynności - dodaje Aneta Orman.

Sprawdzono również szpitale. Nie zgłosiła się żadna osoba, która miałaby obrażenia charakterystyczne dla pobicia.

Sprawą zajmują się policjanci z komendy miejskiej oraz wojewódzkiej, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców. Obecnie funkcjonariusze ustalają i przesłuchują świadków oraz zabezpieczają zapisy monitoringu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezenty dla dzieci nie zostały zniszczone. Mają zostać przekazane małym pacjentom w innym terminie.

Przypomnijmy, że w sobotę w Galerii Libero kibole Ruchu Chorzów ukradli gadżety ze stoiska GKS-u Katowice.

PISALIŚMY:
Zatrzymano kolejnych pseudokibiców Ruchu Chorzów. Ukradli gadżety GKS-u Katowice w Galerii Libero

**Obserwuj autora na Twitterze TWITTER_FOLLOW https://twitter.com/PatrykDrabek

**

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska

Wideo

Patryk Drabek

  • Dziennik Zachodni
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.12.2018, 07:14

lgt i pnwk to kibcie Ruchu, więc mają prawo iść do szpitala na swoim terenie

09.12.2018, 10:54

To pewnie zemsta za to co te oszolomy z Chorzowa zrobily w Katowicach w galerii handlowej

07.12.2018, 17:13

gejksa zachowała się jak ciule a ruch wcale nie lepszy

07.12.2018, 10:07

i dobrze, przecież to jawna prowokacja - dlaczego nie dadzą prezentów w szpitalu pediatrycznym w chorzowie?
W GCZD w Katowicach delegacja GieKSy dała prezenty w tym roku - po co ruch na siłe tam się wpycha?

06.12.2018, 22:36

"Marek Kopel nie będzie dłużej kierował Zarządem Transportu Metropolitalnego. Nie będzie też już pracował w KZK GOP
ZTM ma od stycznia 2019 roku przejąć zadania KZK GOP, który zostanie zlikwidowany. Marek Kopel miał przygotować całą procedurę w tej sprawie.
– Chodziło o połączenie w jeden organizm KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry i to się udało. Powstała jedna „firma” gotowa do działania. Natomiast stworzeniem na nowo całego systemu transportowego zajmie się już ktoś inny, nie jest to moim powołaniem – mówi Marek Kopel, który w ZTM będzie pracował do końca stycznia. Od lutego będzie prezesem Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie od dwóch lat jest przewodniczącym rady nadzorczej.
Metropolia ogłosi konkurs na wolne stanowisko szefa ZTM. – Poszukujemy osoby, której wiedza i doświadczenie pozwolą nam usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej w metropolii – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM."

06.12.2018, 17:59

Protest przeciwko budowie dużego osiedla w Parku Śląskim
• Organizatorzy: Ratujmy Park Śląski i Niezależny Chorzów

Czwartek, 20 grudnia 2018 o 09:00 – 12:00
Urząd Miasta Chorzów
Rynek 1, 41-500 Chorzów
Pokaż mapę

Zaproszenie od: Nasz Park

Jeżeli chcecie jeszcze zobaczyć Park Śląski, spacerować po nim razem z dziećmi, czy wnukami, pooddychać świeżym powietrzem, podziwiać zwierzęta tam żyjące i pokazać dzieciom różne występujące w parku gatunki roślin, to przyjdźcie 20 grudnia pod urząd !!! Nie pozwólmy na zniszczenie parku. Prezydent Katowic, radni Katowic, Siemianowic zdecydowanie sprzeciwili się budowie osiedla. Teraz wszystko zależy od Kotali i radnych Chorzowa.

06.12.2018, 14:56

Kolego SS,czy naprawde to tak istotne w jakim miescie chcą pomóc??
Bydło z Gieksy sie popisało.Nawet taki dzien potrafią zniszczyc dzieciakom.I zeby nie było...kibicuje od 40 lat GKS-owi , ale to co robią ci idioci przerasta moje postrzeganie swiata.

06.12.2018, 14:29

jeano gieksa niy umiom dac dzieciom gyszynkow to muszom napadac na innych co chcom obdarowac dzieci. frajerstwo

06.12.2018, 14:00

brawo Gieksa maja swój szpital niech pomagają w swoim mieście !!!!!