Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach ogłosił nabór ratowników wodnych do pracy na miejskich kąpieliskach w sezonie od czerwca do września. Rekrutacja prowadzona jest z dużym wyprzedzeniem, bo Ośrodek co roku ma problem ze skompletowaniem ratowników na baseny w Katowicach.

Problem z ratownikami w Katowicach jest co roku. Załogę udaje się skompletować na basen Bugla, z opóźnieniem na Rolną, czasem na kąpielisko w Dolinie Trzech Stawów, niestety rzadko nad staw Morawa w Szopienicach. Im później uda się zatrudnić ratowników, tym później otwierane są kąpieliska.

W tym roku MOSiR już w lutym ogłasza więc nabór na sezon letni. Praca dla ratowników będzie od czerwca do września. - Wymagania to aktualne uprawnienia, ukończony kurs KPP, dyspozycyjność oraz pełnoletność – informuje Biuro Prasowe Katowic.

Dodatkowo ośrodek oferuje, że zapłaci ratownikom za kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, pod warunkiem, że ratownik po kursie przepracuje w MOSiR dwa miesiące w lipcu i sierpniu.

- Zainteresowane osoby mogą składać podania ze wskazaniem ewentualnego okresu zatrudnienia wraz z CV oraz kserokopią legitymacji WOPR (oryginał do wglądu) w Dziale Kadr w pokoju nr 15 w głównej siedzibie MOSiR przy al. Korfantego 35 – dodają urzędnicy z Katowic.

Ratownicy w MOSiR-u mogą zarobić latem, jak wyliczali w ubiegłym roku przedstawiciele MOSiR, około 2,2 tys. brutto miesięcznie.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!