Katowice są trzecie w kraju pod względem stopy bezrobocia. Ta na koniec stycznia tego roku wyniosła w stolicy aglomeracji 2,9 proc. Niższą mają Poznań, Wrocław i Warszawa.

Stopa bezrobocia na koniec stycznia 2017 roku w skali kraju wyniosła 8,6 proc., a w województwie śląskim – 6,8 proc. W Katowicach jest zdecydowanie niższa.

- Według stanu na 31 stycznia 2017 roku wysokość stopy bezrobocia w Katowicach wynosiła 2,9 proc. - podaje Biuro Prasowe Katowic. Ten wynik daje Katowicom trzecie miejsce w kraju.

Na pierwszym miejscu jest Poznań ze stopą bezrobocia na poziomie 2 proc., a drugie zajmują Wrocław i Warszawa ze stopą bezrobocia równą 2,8 proc. Katowice miejsce trzecie zajmują równolegle z Sopotem, w obu tych miastach stopa bezrobocia zatrzymała się na poziomie 2,9 proc.

Czytaj także

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  tomek (gość)

  Katowice są trzecie i jednocześnie niższą mają Poznań, Wrocław i Warszawa.

  Phuck logic.