Spośród trzech katowickich basenów czynny jest tylko jeden - Bugla. Na kąpielisku jednak podrożały wejściówki, w stosunku do ubiegłego roku dwukrotnie.

Od ubiegłego weekendu czynne jest już kąpielisko Bugla w Katowicach. To i dobra i zła wiadomość. Bo to jedyne miejskie kąpielisko czynne w mieście, na którym na dodatek dwukrotnie podrożały wejściówki.

Bugla w sezonie 2013 W sobotę otwarcie kąpieliska Bugla

Na wyremontowanej w ubiegłym roku Bugli pomieści się nawet 10 tys. ludzi. Tutejsze atrakcje, to pięć basenów, jacuzzi na 80 osób, a także zjeżdżalnie. Nieatrakcyjne są tegoroczne ceny.
Za bilet normalny, całodniowy dorosły zapłaci 12 zł (w ubiegłym roku było 5 zł). Bilet ulgowy (w ubiegłym roku było 2 zł) oraz dla emerytów, rencistów i niepełnosprawnych kosztuje 6 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Nowością jest bilet popołudniowy od godz. 15. - to jednak taryfa tylko dla dorosłych - bilet kosztuje 6 zł. Taniej o 50 proc. od każdego biletu zapłacą na kąpielisku rodziny wielodzietne z legitymacją programu "Nas troje i więcej".

Zamknięte w tym roku będzie kąpielisko Zadole, gdyż nie zostało dopuszczone do użytku ze względu na zły stan techniczny obiektu. Rolna miała być czynna podobnie jak Bugla już pod koniec maja, ale będzie dopiero 18 czerwca.

- Mieliśmy opóźnienie po remoncie dużego basenu. Dopiero lejemy wodę, a to musi potrwać. Przypuszczam, że basen będzie czynny w okolicach 18 czerwca, ale oficjalnej decyzji nie mamy - dowiedzieliśmy się na kąpielisku.

Od czwartku czynne są naturalne kąpieliska pod chmurką, czyli staw kąpielowy w Dolinie Trzech Stawów i Morawa. Na obu kąpiel jest dozwolona w obecności ratowników. Dobrze prezentuje się zwłaszcza staw kąpielowy w Dolinie, po przeprowadzonym za ok. 3 mln zł remoncie. Za te pieniądze odnowiono dno zbiornika, powstała nowa plaża, a obok boisko do siatkówki plażowej.

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

edek (gość)

Już otwarte na 2013, wiem, bo byłem i się kąpałem dzisiaj. Jest super jak zawsze, polecam!
Jest też nowy parking, stary w przebudowie, więc jest trochę bałaganu. Ale Bugla rządzi tak czy siak...

blagam o szybka odpowiedz (gość)

mam pytanie jak to jest z tymi biletami rodzinnymi?? mam 2 dzieci w wieku 2 i 4 lata wiec maja bezplatny ale chcialam wziac jeszcze 2 dzieci siostry ze soba pytanie brzmi czy na starsze dzieci moge wziac bilet rodzinny a mlodsze na bezplany wstep??

realistka (gość)

basen jest super ale ludzie na boga te ceny kogo w polsce stac dojechac w wakacjw autobusem z 2 dzieci codziennie na basen nie da rade wydac kazdego dnia ok 40 zl poprosu to niedowiary przy naszych zarobkach wstep powinien byc polowe tanszy wiec nie dziekuje rezugnuje

gość (gość)

Co wy robicie ludzi w balona.w sobotę 23 06.2012 .Bugla zamknieta. Kasy nieczynne wody w basenie brak.