Justyna Kowalczyk w Muonio wygrywa!

Justyna Kowalczyk w Muonio wygrywa! (© arc Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Justyna Kowalczyk odniosła drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu FIS w biegach narciarskich w fińskim Muonio. W sobotę wygrała rywalizację na 5 km st. klasycznym z czasem 13.33,7 i zdeklasowała rywalki. Dzień wcześniej triumfowała w sprincie.

Mistrzyni olimpijska z Vancouver traktuje start w Muonio jako przetarcie przed rozpoczynającym się 29 listopada Pucharem Świata. W niedzielę czeka ją jeszcze rywalizacja na 10 km techniką dowolną.

30-letnia Polka wyprzedziła w sobotę Rosjankę Julię Czekaliewą o 21,6 s i Niemkę Nicole Fessel o 27,3 s.

Zarówno w 2011, jak i 2012 roku podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego wygrywała we wszystkich startach w Muonio.

Do imprezy zgłosiło się wiele czołowych narciarek, przede wszystkim z Finlandii i Rosji. Natomiast najlepsze Norweżki i Szwedki będą rywalizowały w analogicznych zawodach (Puchar FIS) w swoich krajach.

Zmagania o Puchar Świata 2013/14 rozpoczną się 29 listopada w fińskim Kuusamo od sprintów techniką klasyczną.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!