Indiańskie tipi i kowbojskie popisy w siodle towarzyszyć będą sobotnim mistrzostwom we wbijaniu gwoździ. Tradycyjnie ogólnopolskie zawody rozgrywane są w żelistrzewskim Barze Country, do którego zapraszają ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Indiańskie tipi i kowbojskie popisy w siodle towarzyszyć będą sobotnim mistrzostwom we wbijaniu gwoździ.Tradycyjnie ogólnopolskie zawody rozgrywane są w żelistrzewskim Barze Country, do którego zapraszają właściciele Dorota i Ireneusz Zelewscy.


- Każdy może spróbować swoich sił w naszych zawodach - zachęcają gospodarze. - W tym roku w dwóch osobnych kategoriach rywalizować będą kobiety oraz mężczyźni.

Mistrzostwa rozpoczną się jutro o godz.15.30. Warto jednak przyjechać do Żelistrzewa wcześniej i na miejscu zgłosić swoje uczestnictwo. Pół godziny później na ulice Żelistrzewa wyruszy kowbojska parada.


- Miłośnicy Dzikiego Zachodu przejadą się na swoich koniach do naszego baru - mówi Ireneusz Zelewski. - To będzie naprawdę widowiskowy pokaz.

O godz. 16.30 rozpocznie się finałowa rozgrywka kobiet. Dwie godziny później za młotki chwycą mężczyźni, którzy walczyć będą najpierw w eliminacjach. Pojedynki o miano najlepszego zaplanowano na godz. 20. Gdy te się zakończą, najlepsi dostaną nagrody: srebrne gwoździe oraz upominki ufundowane przez sponsorów.


- W trakcie zawodów przewidzieliśmy także konkursy z nagrodami dla naszych gości - zapewnia Monika Andryskowska z Baru Country. - Warto u nas zostać na dłużej, bo atrakcji na pewno nie zabraknie.
Ciekawostką w tym roku będzie wizyta Indian, którzy w Żelistrzewie rozstawią swoje tipi. W sobotę pojawią się też średniowieczni łucznicy, którzy pokażą jak się strzela z ich broni. Miłośnicy konnej jazdy będą mogli wypróbować umiejętności w trakcie przejażdżek w siodle. Wieczorem zapłonie ognisko, a po zawodach będzie można pohulać na zabawie.


- Bawić się będziemy białego rana! - zapowiada Monika Andryskowska.

W trakcie mistrzostw przygrywać będą dwa zespoły: grający żeglarską muzykę Shanty-mentalni oraz rockowy Back Stage.

Wielki festyn integracyjny już w sobotę na puckim rynku
Puck Bardzo bogaty program ma tegoroczne spotkanie emerytów, rencistów i inwalidów. Integracyjna impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10.45 na placu Wolności. Wszyscy mieszkańcy i turyści są na rynku bardzo mile widziani.

Regionalny Turniej Sportowo-Rekreacyjny odbędzie się już po raz piąty. Uczestnicy imprezy, którzy zjeżdżają się już tradycyjnie z całego województwa, spotykają się o godz. 9 na parkingu przed stadionem. Stąd przemaszerują do kościoła, gdzie odprawiona zostanie msza w ich intencji. Ok. godz. 11 rozpoczną się zawody. Przewidziano bardzo urozmaicone konkurencje, m.in. warcaby, wbijanie gwoździ, rzut lotką do tarczy, kręgle, strzelanie z broni małokalibrowej, rzuty piłką, cięcie drzewa na czas. W wielu z nich każdy będzie mógł wziąć udział startując poza konkursem.

Organizatorzy zapowiadają także bezpłatne badania mammograficzne dla pań, loterię fantową w której każdy los wygrywa a głównym trofeum jest rower, czy rejsy statkiem Iwa po Zatoce Puckiej.
Na rynku będzie bardzo dużo muzyki. Pojawi się ok. dwudziestu zespołów regionalnych z całego Pomorza.

Wszyscy chętni będą się mogli także zgłosić do konkursu wiedzy o Pucku i regionie. Na zwycięzców czekają nagrody.

Na rynku nie zabraknie też małej gastronomii, będą i stoiska kolekcjonerskie przygotowane przez miłośników numizmatyki i filatelistyki.

Organizatorem jest pucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!