Tuż przed wakacjami, Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni” wziął udział w specjalnej sesji zdjęciowej, która miała miejsce w najbardziej rozpoznawalnych miejscach Katowic takich jak: Spodek, Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego, tereny w okolicach nowej siedziby NOSPR czy Pomnik Powstańców Śląskich.

Zdjęcie pod pomnikiem to swego rodzaju remake, 33 lata temu Słoneczni właśnie zdjęcie spod Pomnika Powstańców wybrali jako okładkowe do najważniejszej płyty polskiego harcerstwa – Harcerskiej Watry, antologii piosenki harcerskiej.

„To miał być swego rodzaju powrót do przeszłości. Pokazanie, że dzieci, niezależnie od czasu są zawsze pełne optymizmu i radości. Te które są w Słonecznych, zarówno na tym zdjęciu sprzed lat jak i aktualnym są… bardzo słoneczne – i to nie tylko ze względu na pogodę.” – mówi autor sesji Sebastian Płatek.

Sesja zdjęciowa była podsumowaniem, pierwszego po kilkuletniej przerwie sezonu artystycznego zespołu Słoneczni, w trakcie którego Zespół dał 12 koncertów m.in. w studiu koncertowym Polskiego Radia Katowice. W marcu, Słoneczni wystąpili gościnnie u boku Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, podczas jubileuszowego koncertu w ramach trasy „Beata i Bajm Bingo Tour”, w katowickim Spodku.

Najmłodsza grupa występuje z repertuarem, który powstał dzięki współpracy z niemieckim producentem i kompozytorem Rolfem Zuckowskim. Po latach z Zespołem współpracę podjęli „byli” członkowie którzy utworzyli starszą część zespołu zwanego przez nich samych Słoneczni GOLD. Grupa starsza prezentuje przede wszystkim utwory harcerskie oraz hity Słonecznych z lat 80-tych. Już we wrześniu, w katowickim Pałacu Młodzieży odbędą się przesłuchania do zespołu dzieci w wieku od 6-12 lat. Szczegółowe informacje o naborach, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.sloneczni.pl oraz w serwisach społecznościowych.

Historia Harcerskiego Zespołu Artystycznego Śląskiej sięga roku 1963 kiedy to w katowickiej dzielnicy Załęska Hałda, początkowo jako Chór im. Karłowicza, który następnie wstąpił do Harcerstwa a później przekształcił się w Zespół Słoneczni. Przez lata zespół wpisał się na stałe w katowicką scenę muzyczną, dając blisko 1,5 tys. koncertów na całym świecie. Słoneczni na swoim koncie mają 15 płyt. Zespół na każdym z nich z dumą podkreśla, że jest z Katowic, a jego siedzibą jest Pałac Młodzieży. W roku 2015 odszedł na wieczną wartę założyciel Słonecznych dh Edward Sośnierz, jednak Słoneczną historię nadal pisać będą kadra, byli członkowie Zespołu i przyjaciele.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!