GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 ZDJĘCIA

Lesław Jazwiecki
GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 3:0
GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 3:0 Karina Trojok
W meczu rozegranym awansem z 19. kolejki PlusLigi GKS Katowice pokonał Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0 i zrównał się z nim w tabeli. To trzecia wygrana katowiczan z rzędu. GKS wygrał po dłuższej przerwie w Spodku i po raz pierwszy okazał się lepszy od zawierciańskiego zespołu w ligowej potyczce.

Katowiczanie po raz pierwszy w tym sezonie o ligowe punkty zagrali w Spodku. Ich rywalem była drużyna z Zawiercia, z którą wcześniej jeszcze nie wygrali ligowego spotkania.

- Zrobimy wszystko, żeby to zmienić, zależy nam na zwycięstwie - mówił przed meczem trener GKS-u Piotr Gruszka.

GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0. Zobaczcie zdjęcia kibiców

Zawiercianie nie zamierzali im ułatwiać zadania, choć do Katowic przyjechali po poniedziałkowym laniu w Jastrzębiu.

- Zagraliśmy źle, ale musimy jak najszybciej o tym meczu zapomnieć i skupić się na spotkaniu z GKS Katowice - zapowiadał rozgrywający Aluronu Michal Masny.

Spotkanie sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn rozpoczęło się od wymiany ciosów, z której lepiej wyszli gospodarze. Katowiczanie prowadzili 7:3, a potem 13:7. Goście z Zawiercia robili co mogli, że zatrzymać ataki podopiecznych Gruszki. Najczęściej ofiarą tych działań padał Karol Butryn, co nie przeszkodziło ekipie z Katowic objąć prowadzenia.

Drugi set był podobny i ponownie triumfował w nim s GKS. Aluron zerwał się jeszcze do walki, w III secie kilka razy wychodził na prowadzenie, w końcówce było 22:19 i goście mogli wygrać seta, ale błędy własne na to nie pozwoliły.

Katowiczanie w rundzie zasadniczej w Spodku gościć będą jeszcze zespoły ONICO Warszawa i Jastrzębskiego Węgla.