Świętochłowice: Na basenie przy SP nr 1 podsumowano Wiosenną Spartakiadę Sportów Wodnych

MSH/UM

Na basenie przy Szkole Podstawowej nr 1 podsumowano Wiosenną Spartakiadę Sportów Wodnych, której organizatorem był KRS TKKF TYTAN Świętochłowice. Spartakiada rozegrana została w pięciu dyscyplinach punktowych w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat i 11-14 lat.

W skład zwycięskiej drużyny w piłce ręcznej wodnej weszli:

Kapitan zespołu - Mateusz Byrcz, bramkarz - Anna Wożniak, obrońcy Daniel Jakubczyk

i Amadeusz Laskowski oraz napastnik Daniel Furmaga

W skokach do wody najwyższe noty otrzymali:

Daniel Furmaga, Jan Kocurek , Patryk Papalla i Daniel Dubiel

Najlepszy czas na zjeżdżalni uzyskali:

Jan Kocurek, Daniel Jakubczyk, Daniel Furmaga i Olaf Kandziora

W klasyfikacji generalnej bezapelacyjnie zwyciężył Jan Kocurek z sumą 142 pkt. Zwycięzca otrzymał piękny puchar: Najlepszego Zawodnika Wiosennej Spartakiady Sportów Wodnych 2012. W trzech edycjach spartakiady wzięło udział 54 dzieci. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali słodyczami, najlepsi medalami i pucharem, finaliści dyplomami. Nagrody oraz dofinansowanie do biletów wstępu na basen ufundowane zostało przez: Śląskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej uzyskane z dofinansowania Budżetu Województwa Śląskiego. Słodycze ufundowane zostały przez sponsorów Klubu z tzw. skarbnicy nagród.