18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne z serii katowickich piw w Strefie Centralnej, to Tauzen Katowice

Justyna Przybytek
Piwa Katowice - Tauzen, Mariackie, Giszowiec, Nikiszowiec i Bogucice
Piwa Katowice - Tauzen, Mariackie, Giszowiec, Nikiszowiec i Bogucice Strefa Centralna
W Strefie Centralnej dostępne jest kolejne z limitowanej serii piw Katowice, to... Tauzen. Uzupełni menu, w którym są już Nikiszowiec, Giszowiec, Bogucice i Mariackie. Etykieta każdego z nich została specjalnie zaprojektowana, tę dla Giszowca wykonał Erwin Sówka, słynny malarz Grupy Janowskiej, zaś dla Bogucic – DjFeel – X, raper z grupy Kaliber 44, wraz z NOUDem, dla Nikisza – komiksiarz Mikołaj Radka. Zaś tę dla Tauzena Ewa Kucharska.

Na pomysł, aby butelki z piwem oklejać nietypowymi etykietami i nazywać je jak katowickie dzielnice wpadł Krzysztof Krot, właściciel Strefy Centralnej (klubokawiarni zlokalizowanej w Centrum Kultury Katowice).

- W sumie chcemy, aby swoje piwa miało 12 dzielnic – mówi. Pomysł ma na celu promocję poszczególnych części miasta, ale przede wszystkim, to puszczenie oka i zabawa ze smakoszami, przywiązanymi do miejsc, w których żyją. W butelkach oczywiście nie ma napoju wyprodukowanego w Nikiszu, albo Giszowcu, piwa pochodzą z browaru Pinta. I tak Nikiszowiec, to stout owsiany, Giszowiec – atak chmielu, Bogucice – czerwony lager, a Tauzen - Das IPA.

Nietypowe są jednak ich etykiety. - Każda nawiązuje do najbardziej charakterystycznych katowickich dzielnic. Każda powstała w innej konwencji i jest projektowana przez innego artystę – dodaje Krot. Butelkę Nikiszowca ozdabiają oczywiście familoki, zaś Gisza – legendarna kolejka Balkan, która woziła pracowników kopalni Giesche z Giszowca do Nikiszowca. Na Bogucicach mamy graffiti, którego autorem jest Dj Feel-X oraz Noud, są tu też wizytówki dzielnicy: szyb kopalniany, kościół św. Szczepana i budynek szpitala Bonifratrów. Z kolei na Tauzenie mamy kłosy kukurydzy, nawiązujące oczywiście do słynnych Kukurydz z Tysiąclecia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto