Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking uczelni woj. śląskiego. GŁOSUJ: Wyższa Szkoła Medyczna

Redakcja
Wybieramy najlepszą uczelnię wyższą w województwie śląskim. Gdzie są najciekawsze kierunki, najlepiej prowadzone zajęcia, najsympatyczniejsze panie w dziekanacie?

Wyższa Szkoła Medyczna

Sosnowiec 41-200
ul. Wojska Polskiego 6

Głosuj przez SMS:
Wyślij SMS o treści DZZAU.39 na nr 7155
Koszt 1 SMS - 1,23 zł z VAT

Głosuj przez Facebooka:
Kliknij "Lubię to" po lewej stronie.

Zobacz listę uczelni, WYNIKI, regulamin

Władze Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu postawiły sobie za cel kształcenie i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodów związanych z ochroną zdrowia, pedagogiką oraz od niedawna z turystyką i rekreacją.

Zatem, poza solidnym kształceniem w zakresie teorii, Szkoła organizuje atrakcyjne i będące ciekawym dla słuchaczy doświadczeniem, ćwiczenia praktyczne. Pielęgniarki i położne ubiegające się o dyplom w tym zawodzie odbywają praktyki w oddziałach szpitalnych, co jest dla nich okazją do zaznajomienia się z wieloma aspektami opieki nad pacjentami. W 2012 roku dla studentów zorganizowano pokazy i ćwiczenia praktyczne z ratownictwa medycznego między innymi na lotnisku w Balicach. Kilkugodzinne zajęcia na płycie lotniska dostarczyły ich uczestnikom cennej wiedzy o sposobach postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia osób przebywających na terenie portu lotniczego.

Uczelnia ogromną wagę przywiązuje do umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Rozumiejąc, jak istotne znaczenie ma reakcja każdego z nas w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia drugiej osoby, propaguje edukację w zakresie ratownictwa medycznego. Stąd, wykładowcy i studenci uczestniczą w wielu imprezach i wydarzeniach, w czasie których nie tylko wykonują pokazy, ale także prowadzą instruktaż postępowania z poszkodowanymi w wypadkach.

Wiele słuchaczek i słuchaczy już pracuje w zawodzie pielęgniarki i położnej oraz w jednostkach zajmujących się ratownictwem, jak pogotowie czy straż pożarna. Studia w Wyższej Szkole Medycznej pozwalają im nierzadko spojrzeć na swój zawód z nieco innej strony, już nie tylko praktycznej, ale także naukowej.

Doskonałym pokazem powiązania doświadczeń zawodowych z pracą badawczą są organizowane przez Wyższą Szkołę Medyczną konferencje Studenckiego Stowarzyszenia Naukowego. Tematyka prezentowanych prac jest bardzo różnorodna, bo zróżnicowane są miejsca pracy prelegentów, sytuacje, z którymi się stykają i które analizują. W tym roku w czasie konferencji przedstawiono osiem prac. Sześć spośród nich na tle omawianego schorzenia wskazywała na model opieki pielęgniarskiej lub położniczej, który zastosowano oraz zaobserwowane rezultaty przyjętego sposobu postępowania. I tak, uczestnicy konferencji mieli możliwość poznać doświadczenia pielęgniarskie związane z opieką nad pacjentem po przeszczepie wątroby czy pacjentką po operacji wewnątrzmacicznej. Kilka prac poruszało problem opieki nad noworodkami. Duże zainteresowanie i uznanie ze strony jury wzbudziły prace dotyczące badań i pomiarów zagrożeń zdrowia, takich jak poziom hałasu w karetce pogotowia oraz ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe typu B występujące w solariach.

Prezentowane podczas konferencji prace badawcze są nie tylko nowatorskie, ale przede wszystkim stanowią istotny wkład w działania na rzecz promocji zdrowia i ochrony zdrowia.

Zdrowie i styl życia to również obszar kształcenia w ramach uruchamianego właśnie w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu kierunku turystyka i rekreacja. W tym zakresie Szkoła proponuje zdobywanie specjalności, na które na rynku zatrudnienia jest coraz większe zapotrzebowanie.

Turystyka aktywna to coraz bardziej popularny i preferowany przez współczesne społeczeństwo styl życia i sposób spędzania wolnego czasu. To turystyka górska, piesza, rowerowa, wodna czy konna, to aktywność indywidualna i zespołowa. Oferowana przez uczelnię specjalność przygotowuje absolwenta do organizacji, prowadzenia, zarządzania przedsięwzięciami i przedsiębiorstwami, instytucjami i organizacjami oferującymi aktywny wypoczynek.

Branża hotelarska i gastronomiczna to obszar, bez którego turystyka i rekreacja nie byłaby w stanie funkcjonować. Współczesne hotelarstwo i gastronomia to już nie tylko zarządzanie hotelem i restauracją, ale wręcz sztuka i specyficzne umiejętności organizacyjne i zarządcze, wyczucie estetyczne i znajomość psychologii pozwalające zapewnić gościom oczekiwany przez nich komfort. Specjalność, którą oferuje uczelnia ma na celu przygotowanie absolwenta do pracy w zakresie kompleksowych usług hotelarskich i gastronomicznych np. marketingowych, organizacji i zarządzania obiektami hotelowymi i gastronomicznymi, obsługi klienta.
Odnowa biologiczna to coraz bardziej popularna forma dbałości o swoje zdrowie, samopoczucie, relaks, spokój, komfort psychiczny i fizyczny. To swego rodzaju obrona przed warunkami funkcjonowania we współczesnym świecie, w którym na człowieka oddziałują takie czynniki, jak zanieczyszczone środowisko, stres, pośpiech, niezdrowy tryb życia. Kształcenie w ramach tej specjalności ma na celu dostarczenie absolwentom niezbędnej wiedzy do wykonywania zabiegów odnowy biologicznej, organizacji i zarządzania jednostką proponującą tę formę wypoczynku, obsługi i komunikacji z klientami.

Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu oferuje nie tylko ciekawe kierunki kształcenia, otwierające perspektywy zatrudnienia i wykonywania interesującego zawodu, ale także wspaniała i przyjazna atmosfera, umożliwiająca efektywne i przyjemne studiowanie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi kierunkami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto