W ciągu trzech latach sprzedaż w Galerii Katowickiej rosła o 19, 34, a w 2016 roku o 13 proc. W tym samym czasie liczba odwiedzających GK wzrosła o ponad 3,5 mln zł – to brytyjski fundusz Meyer Bergman, właściciel Galerii Katowickiej, podsumował miniony rok w Katowicach.

- 2016 był dla Galerii Katowickiej trzecim rokiem z rzędu nieprzerwanych wzrostów sprzedaży i odwiedzalności – podsumowują przedstawiciele właściciela galerii. I przytaczają dane: w ciągu trzech lat sprzedaż w obiekcie rosła o 19 proc., 34 proc., a w 2016 o kolejne 13 proc.

- W tym samym czasie odwiedzalność zwiększyła się o ponad 3,5 mln, przy czym tylko w 2016 o 1,1 mln osób, tj. o 8 proc. względem 2015, rosnąc miesięcznie nawet o 23 proc. i przekraczając kolejno progi: 1,2 mln, 1,3 mln oraz 1,5 mln klientów w miesiącu – wyliczają przedstawiciele GK.

Także w 2016 roku w galerii podpisano 25 nowych umów najmu. - Jeśli ten trend zostanie podtrzymany, rok 2017 zamknięty zostanie 100 proc. najmem obiektu – dodają.

Przypomnijmy, że Galeria Katowicka została otwarta w 2013 roku. Została wybudowana na placu Szewczyka, wraz z nową halą dworca kolejowego oraz podziemnym dworcem autobusowym. Cały kompleks powstał w miejscu wyburzonej hali dawnego katowickiego dworca PKP.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Ja (gość)

    Ja mieszkam i pracuje w centrum Katowic i jeszcze w tym badziewiu nie byłam i pewno nigdy nie będę .