Jedno jest pewne - na seans filmu "Nad życie", opowiadającego o zmarłej na białaczkę 4 lata temu w wieku 26 lat siatkarce Agacie Mróz-Olszewskiej, trzeba zabrać paczkę chusteczek higienicznych. To historia wyciskająca łzy z oczu.

W województwie śląskim film będzie można oglądać od jutra tylko w trzech kinach: Cinema City - Wolność w Częstochowie, Silesia w Katowicach oraz w Novym Kinie w Tychach.

Agata Mróz grała m.in. w drużynach SMS PZPS Sosnowiec i BKS Stal Bielsko-Biała. Z tą ostatnią w 2004 roku wywalczyła mistrzostwo Polski, a w 2004 i 2006 Puchar Polski. Mimo że od 17. roku życia chorowała na ciężką chorobę szpiku kostnego, została sportsmenką i jako siatkarka reprezentacji Polski zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy.

W rolę Agaty Mróz wcieliła się 28-letnia Olga Bołądź, torunianka, absolwentka krakowskiej PWST. Jej męża (pobrali się w czerwcu 2007 roku) i ojca dziecka, Jacka Olszewskiego, zagrał Michał Żebrowski. W filmie występują też Danuta Stenka (jako doktor Ewa Bielecka, która zaangażowała się w leczenie Agaty), pochodzący z Chorzowa Andrzej Mastalerz (jako doktor Zarzycki) i Marek Kasprzyk (jako trener drużyny siatkarek Ryszard Duda). Co ciekawe, w filmie zobaczymy też prawdziwego Jacka Olszewskiego, wdowca po Agacie, i ich córkę Lilianę (urodzoną 4 kwietnia 2008 r.). Zagrali gości weselnych, a Olszewski składa w filmie życzenia sobie samemu, granemu przez Żebrowskiego.* TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
* WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!