Przyszowice Przyszowice

Przyszowice (© Arkadiusz Gola)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sytuacja na drogach wojewódzkich prawie we wszystkich powiatach notuje się lokalne podtopienia - poinformował Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Woda napływa na drogi z pól i lokalnych dróg powiatowych gminnych. W wielu miejscach ekipy odpowiedzialne za bieżące utrzymanie dróg zajęły się udrażnianiem przepustów i rowów oraz oznakowaniem odcinków nieprzejezdnych.

Najtrudniejsza sytuacja występuje na następujących drogach:

- DW 941 w Jaworniku woda podmyła jezdnię, ekipy przystąpiły do naprawy,
- DW 924 w Knurowie, zalany jest przejazd pod wiaduktem kolejowym, droga jest nieprzejezdna,
- DW 937 w Zebrzydowicach. Droga zalana i nieprzejezdna. Wyznaczono objazdy,
- DW 921 wylała Kłodnica w Przyszowicach, droga nieprzejezdna. Zamknięty odcinek od DK 44 w kierunku Zabrza,
- DW 907 w okolicach Toszka, woda spływająca z pól zalała drogę,
- DW 408, na odcinku od Sośnicowic do Sierakowic wystąpiły rano utrudnienia w ruchu z powodu zwalonych drzew. Zostały one już usunięte przez ekipy remontowe,
- DW 932 (ul. Wyzwolenia), w Marklowicach (przysiółek Wilczek), droga nieprzejezdna, zalana przez wodę spływającą z pól,
- DW 931 w Bojszowach zalewisko w okolicy szkoły. Ograniczenie prędkości do 30 km/h,
- DW 925 w Paniowach, także zalewisko na jezdni. Ograniczenie prędkości do 30 km/h,
- DW 793 w Żelisławicach zalewisko na drodze. Ograniczenie prędkości do 30 km/h i ostrzeżenie o śliskiej nawierzchni,
- DW 945 w Żywcu, zamknięty most na Sole z powodu wysokiego stanu wody w rzece,
- na wszystkich drogach wojewódzkich powiatu raciborskiego lokalne zalewiska na drogach, ale wszystkie drogi są przejezdne,
- DW 946 między Żywcem a Łękawicą, woda podmyła pobocze na długości ok. 10 m. Trwa naprawa,
- DW 908 w okolicach Woźnik wylała rzeka Łana. Droga jest przejezdna,
- DW 908 w Kamienicy przepust nie przyjmuje zwiększonych ilości wody, lokalne podtopienia.

To sytuacja na godz. 12.00. Opady trwają i sytuacja może się pogorszyć. ZDW w Katowicach wprowadził całodobowe dyżury pracowników. Wszyscy inspektorzy są w terenie. Przyjmujemy komunikaty od starostw powiatowych i Powiatowych Zarządów Dróg, które - na zlecenie Zarządu Województwa - zajmują się bieżącym utrzymaniem dróg.

Woda zablokowała również pociągi. Ze stacji Katowice Ligota wszystkie pociągi jadące w stronę Bielska - Białej oraz Zebrzydowic kierowane są objazdami, co powoduje opóźnienia rzędu 60 - 80 minut. Nieobsługiwany jest przystanek w Katowicach - Brynowie (działa natomiast stacja Katowice - Ligota). Na 20- 30 minutowe opóźnienia muszą przygotować się też pasażerowie na odcinku Bielsko Biała - Bielsko B. Lipnik. Podmycie torowiska oraz uszkodzenie sieci trakcyjnej sprawiło, że pociągi kierowane są objazdem.

Z powodu zagrożenia wiaduktu nieprzejezdny jest również odcinek Skoczów - Pierściec. Pociągi skierowano objazdem przez Chybie, Zebrzydowice, Cieszyn, Goleszów, pomijając przystanki od Zabrzega Czarnolesie do Goleszowa.

Nie da się też dojechać pociągiem do Wisły Głębce. Uszkodzona sieć trakcyjna sprawiła, że podróżni muszą wysiąść na stacji Wisła - Uzdrowisko i liczyć na komunikację zastępczą.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!