Poziom wody w Kłodnicy w centrum Gliwic podnosi się. Wynosi już 3 m 80 cm. Woda zalała drogi i szkoły. Wszystkie jednostki straży pożarnej pracują na terenie miasta.

Poziom wody w Kłodnicy w centrum Gliwic podnosi się. Wynosi już 3 m 80 cm. Woda zalała kilkanaście obiektów, między innymi I Liceum Ogólnokształcące i Szkołe Podstawową nr 28. Zalane są też drogi. Jedyną drogą dojazdową z Gliwic do Zabrza jest w tej chwili ul. Chorzowska - mówił Tomasz Wójcik, komendant Centrum Ratownictwa Gliwice. Informacje przekazał dziennikarzom na specjalnie zwołanej, porannej konferencji prasowej w siedzibie CRG.

Jak poinformował Wójcik, ewakuacja mieszkańców Gliwic jeszcze nie była konieczna. Zapewnił, że nawet, jeżeli Kłodnica wyleje w mieście, to nie powinna zagrozić ludziom. Przypomnijmy, że poziom wody w gliwickiej części rzeki podniósł sie od wczoraj aż o metr.

Z kolei komendant komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Janusz Przybylski, mówił, że wszystkie jednostki straży pożarnej pracują na terenie miasta.

- Mamy to szczęście, że cały potencjał możemy wykorzystać do pracy na terenie Gliwic. Rozpoczynamy rozkładanie tzw. rękawów ratowniczych na Kłodnicy. To takie płachty, które wypełnimy wodą, której mamy niestety pod dostatkiem i dzięki temu utworzą naturalną barierę - tłumaczy komendant Przybylski.

W Gliwicach nieprzejezdne są drogi: DK 88 na odcinku od Zabrza Maciejowa do zjazdu na ul. Tarnogórską, Kujawska, Sikorskiego, Panewnicka, Wielicka.
W powiecie gliwickim również zalanych i nieprzejezdnych jest wiele ulic: w Przyszowicach:
ul. Makoszowska i DK 44, w Knurowie: ulice: Zwycięstwa i 1 Maja (na wysokości stacji BP), w Pyskowicach: ul. Gliwicka (węzeł z DK 77 przy stacji paliw Orlen), DK 94 (od skrzyżowania z 901 w kierunku Bytomia, ruch pojazdów w kierunku Bytom-Pyskowice odbywa się płynnie), w Chudowie:
ul. Krzywoustego i ul. Polna w kierunku Przyszowic (od skrzyżowania z ul. Brzeg i ul. Szkolną,
skrzyżowanie ul. Zabrskiej i ul. Topolowej na odcinku do ul. Zamkowej), w Wilczy: ul. Karola Miarki, w Smolnicy: droga do Leboszowic na wysokości mostu na Biedrawce, a w Bargłówce: DW 919.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!