Derbowa wygrana Niwki Sosnowiec z MCKS Czeladź

Mateusz Załęski
W derbowym pojedynku zawodnicy AKS-u Niwki Sosnowiec pokonali u siebie drużynę MCKS Czeladź 1:0. Strzelcem jedynej bramki był 22-letni Marcin Mędrek.

Pierwsza połowa wczorajszego spotkania była spokojna i wyważona. Piłkarze obydwu drużyn próbowali atakować bramkę przeciwnika, ale bezskutecznie, gdyż wszystkie próby kończyły się fiaskiem. W drużynie gospodarzy wyróżniającymi się zawodnikami na murawie byli Bartłomiej Ślufcik, który uderzając głową nie zdołał zaskoczyć golkipera gości, Mateusza Wieczorka oraz Mariusz Korepta.

Dla gości pierwsza połowa była dość pechowa, gdyż w 25. minucie Arturowi Powroźnikowi odnowiła się kontuzja i został przewieziony karetką do szpitala.

W drugiej odsłonie to goście stwarzali sobie więcej groźnie wyglądających sytuacji podbramkowych. W wyśmienitej okazji był Mateusz Biel, jednak jego strzał był minimalnie chybiony. Końcówka derbowego pojedynku z całą pewnością należała już do gospodarzy, którzy w 89. minucie wywalczyli sobie rzut wolny, który za sprawą Marcina Mędrka został 100 proc. wykorzystany i dał biało-zielonym upragnione zwycięstwo.

-Pierwszy wygrany mecz na własnym boisku cieszy podwójnie. Zdobyliśmy jesienią 20. punktów, jest to dobry prognostyk przed rundą rewanżową i jeśli wszystko się dobrze poukłada to wiosną powalczymy o "podium" - mówił po meczu zadowolony trener niwczan, Dariusz Wrona.

Wczorajsze derby Zagłębia Dąbrowskiego były prawdziwym piłkarskim świętem w naszym regionie. Licznie zgromadzeni kibice obydwu ekip dały prawdziwy pokaz dopingowania swoim ulubieńcom - W imieniu zarządu klubu pragnę serdecznie podziękować wszystkim kibicom za tak liczne przybycie oraz za głośny i kulturalny doping. Dzisiejszy derbowy pojedynek będzie dla Zarządu ogromną motywacją do dalszych działań na rzecz naszego ukochanego klubu. Od teraz mamy również argumenty dla miasta, aby nam wybudowało między innymi krytą trybunę. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy i zapraszamy na kolejne mecze - powiedział zaraz po meczu prezes AKS-u, Marcin Latos.

Po wczorajszym spotkaniu podopieczni Dariusza Wrony rundę jesienną kończą na 9. pozycji z dorobkiem 20. punktów.

AKS Niwka Sosnowiec - MCKS Czeladź 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Mędrek (89.)

AKS: Mariusz Kusy - Marcin Długaj, Mariusz Czapla, Marcin Mędrek, Ireneusz Wajda (80. Damian Sokołowski) - Daniel Sobczyk, Mariusz Korepta, Wojciech Stanowski Ż, Mariusz Ludwiczek - Bartłomiej Slufcik, Jakub Stefański (90. Dariusz Korepta)
MCKS: Mateusz Wieczorek - Mateusz Kozłowski, Rafał Radjusz, Krzysztof Kowalski, Alan Nowak, Łukasz Popadeńczuk, Robert Woźniak, Artur Powrożnik (25. Kamil Sitko 80. Rafał Wilman)), Bartosz Kubisa, Mateusz Biel Ż, Mateusz Ryczko