Czarni Piasek wygrali 2:0 z Łąką w derbach powiatu

Michał Dudek
Mecz Czarni - Łąka.  W środku Wojciech Kuś, który za dwie żółte kartki i musiał opuścić plac gry.
Mecz Czarni - Łąka. W środku Wojciech Kuś, który za dwie żółte kartki i musiał opuścić plac gry. fot. Michał Dudek
Pojedynek Czarnych Piasek z LKS Łąka był najbardziej interesującym punktem drugiej kolejki okręgówki. Spotkanie zakończyło się zaskakującym zwycięstwem gospodarzy 2:0.

W trakcie meczu Wojciech Kuś z Łąki otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić plac gry. Taki sam los spotkał szkoleniowca Łąki Miroslava Copijaka, który na 20 minut przed końcem spotkania po słownej utarczce z arbitrem został odesłany poza teren boiska.

Po pierwszej połowie przyjezdni z Łąki nie mogliby mieć do nikogo pretensji, gdyby przegrywali różnicą kilku bramek. Dobra postawa Artura Ochodka, młodego golkipera "zielonych", wystarczyła jednak tylko do 43 minuty, kiedy to Zbigniew Kościański znalazł sposób na zdobycie gola.

Po zmianie stron łączanie dążyli do zmiany wyniku, ale nie mieli żadnego pomysłu na akcje ofensywne. Jedynym zagrożeniem w tym spotkaniu były strzały Krystiana Derin-gera, które jednak omijały bramkę strzeżoną przez Ada-ma Stokowego. Decydujący cios gospodarze zadali w ostatnich minutach meczu . Daniel Drobiec po podaniu Kościań-skiego huknął nie do obrony i ustali wynik na 2:0 dla Czarnych Piasek.

- To był mecz z gatunku tych prestiżowych. Derby cieszyły się sporym zainteresowaniem. My pokazaliśmy się z dobrej strony, szczególnie w pierwszej połowie - cieszy się Albin Wira, szkoleniowiec Czarnych Piasek.

Emocjonujące widowisko w Suszcu stworzyli piłkarze gospodarzy i Iskry Pszczyna. Przyjezdni po 35 minutach prowadzili już 3:0, a jednak mecz przegrali. Dla Iskry gole zdobyli Sebastian Orlik, Andrzej Żupa i Bogdan Prusek. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla Krupińskiego zdobył Grzegorz Świenty. Po przerwie sposób na Iskrę znaleźli Kamil Biedrzycki, Radosław Kotas i Marcin Szweda.

Nadwiślan Góra odniósł zwycięstwo 5:2 nad Stalą, Sokół Wola zremisował 1:1 z Unią Bieruń Stary, Leśnik Kobiór przegrał 1:2 z Unią Kosztowy.

W następnej kolejce zagrają Sokół Wola z MKS Lędziny, Unia Bieruń z Iskrą Pszczyna, Krupiński z Śląskiem Ś-ce, LKS Bełk z LKS Łąka (sobota,17) oraz Nadwiślan Góra - Unia Kosztowy, Czarni Piasek - Leśnik Kobiór (niedziela, 17).