Mieszkańcy nie wyobrażają sobie samochodów pod oknami

Mieszkańcy nie wyobrażają sobie samochodów pod oknami. (© fot. Arkadiusz Ławrywianiec.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tydzień temu pisaliśmy o obawach mieszkańców ulicy Braci Wiechułów w Katowicach Piotrowicach. Nasi Czytelnicy dowiedzieli się, że ich mała uliczka ma być główną drogą dojazdową do osiedli mieszkaniowych. Przy Braci Wiechułów stoją domy wybudowane w latach 20 i 30. ubiegłego wieku. - Nie wytrzymają takiego ruchu samochodów - skarżyli się.

Już po publikacji tekstu otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Katowicach. Wynika z niej, że urzędnicy pracują nad wykonaniem dodatkowego połączenia drogowego ulic Radockiego i Generała Jankego. Inwestycja wprowadzona została do budżetu miasta, a także wieloletniego planu inwestycyjnego.

Inwestycja ma objąć m.in.budowę nowego odcinka drogi będącej połączeniem ul. Radockiego z ul. Braci Wiechułów, budowę i przebudowę skrzyżowań, wykonanie chodników, ścieżki rowerowej oraz odwodnienia i oświetlenia.

Urzędnicy zapewniają, że ruch pieszy, rowerowy i samochodowy mają być od siebie oddzielone. Poza tym zaplanowano budowę wysepek na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Spółdzielczości, gdzie w pobliżu jest szkoła, budowę zatok autobusowych, miejsc parkingowych na ul. Braci Wiechułów.

W nadesłanej odpowiedzi mowa jest także o skanalizowaniu ruchu na skrzyżowaniu z ul. Gen. Jankego wraz z wykonaniem sygnalizacji świetlnej. W lutym przyszłego roku ma już być gotowa dokumentacja projektowa inwestycji.

Na nasze pytanie, czy w związku z protestem mieszkańców miasto uwzględni jakieś zmiany w przebudowie tej ulicy, urzędnicy odpowiedzieli, iż ta kwestia jest analizowana przez projektantów pod kątem zastosowania odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych drogi.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkanka Ochojca (gość) (arte)

kolejne światła? Kolejowa? kolo Szenwalda( ktore wywalczyla dyrektorka Liceum martwiac sie o licealistow...) eh;/ mi ten pomysl wcale sie nie podoba bo pogorszy sytuacje na jankego... ale coz miasta nie stac na zlikwidowanie najwazniejszego problemu z jakim nasze dzielnice sie morduja, ale stac ich na projekty nowych drog...

arte (gość)

To połączenie to jakiś chory pomysł! Dojazd do ul.Radockiego jest wystarczający i z wielu stron!! To ul. Jankego i dojazd do Ochojca jest zapchany! budowa tej drogi to wywalanie publicznych pieniędzy w błoto! Lepiej zrobić sygnalizacje świetlna na skrzyżowaniu Tyska/Jankego!