Od września nad stawami Janina i Barbara w Katowicach trwał cykl przełajowych biegów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W niedzielę, 28 lutego o godz. 11 odbyły się szóste już zawody. Była to ostatnia okazja, by w bieżącej edycji sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie. Zobacz zdjęcia z biegu - autorstwa Tomasza Jendrzejczyka.

Autorem zdjęć jest Tomasz Jendrzejczyk [www.jendrzejczyk.pl]

City Trail w Katowicach - zdjęcia z finałowego biegu [28 luty 2016]

Średnia frekwencja z pięciu dotychczas rozegranych biegów to 341 osób. Rekordowym był bieg listopadowy, kiedy na trasie rywalizowało 422 biegaczy. W CITY TRAIL Junior średnia frekwencja z pięciu biegów wynosi 109 zawodników, a najwięcej młodych adeptów biegania pojawiło się nad stawami Janina i Barbara w październiku – 135.

- Staramy się przez cały rok, także zimą, docierać poprzez różne aktywności do szerokiej grupy osób w każdym wieku i zachęcać je do badań profilaktycznych, codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, czy profilaktyki finansowej. Jedną z nich jest właśnie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które nawet podczas gorszej aury pogodowej nakłania Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy nadzieje, że w tym biegu i kolejnych Polacy dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i wspólnie z nami pobiegną w naprawdę słusznej sprawie, którą jest ich zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Szósty, ostatni bieg, nie oznacza pożegnania z cyklem. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi spotkają się jeszcze raz – podczas oficjalnej uroczystości rozdania nagród i medali. Ceremonia zakończenia odbędzie się 8 marca, o godz. 18:30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!